Letošní termín skutečně jen velice těsně předcházel Štědrému dni a to se pravděpodobně stalo důvodem výrazně menší účasti, než bývalo zvykem. Ani složení mostecké výpravy se z tohoto důvodu nepodobalo výpravám v letech předchozích. Do téměř sto kilometrů vzdáleného místa soutěže se nakonec vydalo pouze trio závodníků doplněné dvěma diváky a dvěma trenéry.

Ale ani tento překvapivě malý počet členů výpravy nebyl překážkou další velice dobré reprezentace mostecké atletiky. Mezi mladšími žákyněmi měl AK Most hned dvojí zastoupení v podobě žákyň atletických tříd 3. základní školy v Mostě Aleny Singerové a o rok mladší Karolíny Havlíčkové. Obě si vytvořily nové osobní rekordy – Havlíčkové osobní rekord zaručil čtvrté místo. Singerová patří mezi nejtalentovanější mostecké atletky, přestože královnu sportů provozuje pouze jako doplněk svého hlavního sportu a tím je šerm. V Chodově třikrát posunula hranici svého osobního rekordu a klání jasně vévodila.
V Praze již trénující a studující vícebojař David Sazima se po výtečném výkonu v Přeboru 3. základní školy vydal na místo mnoha svých triumfů. Zdá se, že snad je jeho zdravotní martyrium již opravdu u konce a to není pro jeho soupeře zrovna nejlepší zpráva.

Vydrží - li totiž stav jeho zdraví, již v halové sezóně to nebudou mít jeho soupeři vůbec snadné. V Chodově obsadil Sazima třetí místo ve velmi pěkném výkonu. Rezervy na jednotlivých postupných výškách velmi jasně naznačily, že v Chodově dosažená výška rozhodně není stropem jeho současných možností.

Výsledky výškařů AK Most na Chodovské laťce 2007:

Mladší žákyně (1994 - 95):
1. Singerová (94) 139; 4. Havlíčková (95) 121.

Muži (1991 a starší):
3.Sazima (87) 198.