„Dobře to dopadlo,“ usmíval se po střetnutí domácí kouč Peter Dávid. Měl proč. Hostující házenkářky v dynamickém zápase držely s Anděly krok až do druhé poloviny druhého poločasu a to především díky skvělé brankářce Lekešové, která zlikvidovala hned první tři sedmičky domácího celku. Na další dvě už nestačila.

„Ale speciálně je netrénuji, prostě jsem si věřila. Myslím, že jsme tady odehrály výborný zápas, ale náš problém je ten, že nedáváme vyložené šance,“ kroutila hlavou gólmanka Veselí Simona Lekešová. Její tým se držel Mostu ve fyzicky náročném zápase nadostřel, nakonec ale Severočešky výhru o šest gólů urvaly. A trenér Dávid si oddychl podruhé.

„Měli jsme obrovský problém v prvním poločase se prosadit přes soupeřovu brankářku. Je to náš problém, doslovně choroba, neboť máme obrovský problém v koncovce. Dostaneme se do dobrých šancí, ale nedaří se nám je proměnit. To je naše mínus,“ vyjmenovával slovenský stratég a pokračoval:

„Naše plus je to, že tlačíme hru stále dopředu a v okamžiku, kdy se láme zápas, ho dokážeme převzít na naší stranu. Měli jsme trošku obavy, protože kvůli zranění na noze nám nebylo doporučeno zařadit do hry Markétu Jeřábkovou. Nemocná je také Simona Szarková, ale ta nastoupila. Jsme rádi, že jsme zápas ustáli i s takovými oslabeními.“