Sedmík si jel na Slovensko dle svých slov víceméně zatrénovat, v nohách a rukách měl totiž ještě celkové sedmé místo ze světového šampionátu v Litvě a teď se připravuje do Maďarska na další vrcholné závody. Prvenství bral v Bratislavě mezi čtrnácti účastníky zkušený borec Braňo Golier.

V prvním kole a v několika úvodních disciplínách se favoritům příliš nedařilo a tak se do čela dostal německý borec Tobias Ide, který si tuto pozici dlouho udržoval. „Začátek jsem podcenil,“ viděl Zdeněk Sedmík.

Sedmík si ale poněkud zkomplikoval situaci v disciplíně tahání kamionu, kdy zvolil netradiční zavěšení lana.

Na to nebyl odbírací asistent vůbec připraven a tak se lano dostalo pod závodníka. Výsledkem byl slabší čas a průběžně až 4. místo.

Soutěž tohoto formátu je ovšem tak výkonnostně vyrovnaná, že rozhodují často jediné body a půlbody, jediné setiny vteřin.

Sedmík nakonec ukázal svůj formát a výsledkem bylo ve finále druhé místo.

„První místo jsem prohrál o dva body,“ poukázal mostecký vazoun, že výsledky na takových závodech jsou opravdu těsnou záležitostí. „Potřeboval jsem si po Litvě ještě trochu odpočinout. Začátek jsem trochu podcenil a teď se chystám na závody v Maďarsku,“ shrnul Mostečan. V Maďarsku ho čeká hodně horká půda.

Například ve schodech síly, kde se budou vláčet závaží od 210 kilogramů nebo v roztrhávání automobily, kde soutěžící siláci drží na každé rozpažené ruce jeden automobil, který je ovšem na šikmé ploše a vytváří tlak.