„Soutěže středních škol v házené, kterou organizuje Asociace školních sportovních klubů se může zúčastnit kterákoli střední škola. Ještě donedávna se ale nemohla účastnit sportovní gymnázia, ta šance přišla až vloni a my jí využili,“ říká trenér Jiří Hanus.

„Prošli jsme okresním i krajským kolem a postoupili do republikového finále, které se konalo v prosinci v Mostě. Účastnila se jej šestice škol, zřejmě nejtěžším ze soupeřů byl Zlín. To, že jsme republikový titul získali, je obrovský úspěch nejen tohoto týmu, ale také sportovního gymnázia,“ těší Hanuse, který ve středu s hráčkami odlétá do Kataru.

„Do dějiště mistrovství odlétáme jedenadvacátého února, turnaj začíná o den později a končí 28. února. Prvního března se budeme vracet zpět domů. Chceme se poprat o nějakou medaili, bez toho, že bychom chtěli uspět, bychom tam ani nejeli. Náš tým je dost silný i zkušený, některé z hráček už zakusily interligové i pohárové zápasy. I když nevíme, jaká je síla našich soupeřů, máme na to, abychom uspěli. Můj osobní, možná trochu smělý tip je skončit do šestého místa,“ sdělil webu DHK Baník Most Jiří Hanus, kterého na cestě doprovodí trenér Peter Sabadka a organizační pracovník Radek Maděra.