Skočdopole i v závěrečném víkendu jel opět na špici. Po vítězství v měřeném tréninku vyhrál i první závod a ve druhém vybojoval stříbro. Byl tedy vyhlášen vítězem víkendu a v celkovém bodování skončil letos na druhém místě.

„V historii týmu už jsme měli i mistry republiky, ale to byli už starší jezdci. Teprve osmiletý Dan jel letos se skutečně mistrovskými ambicemi. Šance na titul tu letos byly a pozice vicemistra republiky je velikým úspěchem," okomentoval šéftrenér jezdců Ivan Houzák.

Adam Králík si v kategorii do dvanácti roků s názvem Mladí vedl výborně po celý rok a i tentokrát si vyzkoušel výstup na pódium. Po třetím místě z kvalifikace získal třetí místo i v prvním závodě, ve druhé jízdě pak dojel těsně čtvrtý. Celkově bral bronz a na stejnou příčku jej vyneslo i celkové bodování za všechny závody tohoto roku.

Poněkud dramatický byl tentokrát průběh kategorie Easy 60, kde celou sezónu bojovali Ondra Nigrin a Jan Janovský.

V měřené jízdě zajeli šestou a pátou pozici. V prvním závodě ale došlo k situaci, která k motorsportu také patří. Stájoví kolegové jeli po společném startu vedle sebe a bohužel se v jedné ze zatáček navzájem nepochopili a došlo ke kontaktu, který poslal Janovského až na samý chvost startovního pole.

Srdnatě pak bojoval a během deseti kol se propracoval alespoň na devatenáctou příčku. Nigrin propadl na třináctou příčku a měl víc štěstí při předjíždění, takže v cíli byl nakonec šestý. Ve druhém závodě se oběma jezdcům dařilo už mnohem lépe a po bezchybném výkonu dojeli Janovský čtvrtý a Nigrin pátý. V hodnocení sezóny 2012 nakonec skončil Ondra Nigrin sedmý a Honza Janovský devátý.

„S výsledky sezóny jsme rozhodně velice spokojení. Vicemistr republiky a jeden bronz v celkovém hodnocení mistrovství jsou určitě úspěchem. Velká konkurence je vždycky i velkou výzvou a naši jezdci letos nabrali obrovské množství zkušeností. Je to každopádně i velký příslib do sezóny 2013," uzavřel víkend i sezónu Ivan Houzák. Závěrem dodal, že byl během víkendových jednání s funkcionáři velice potěšen nominací na člena Výkonného výboru Asociace kartingu při Autoklubu České republiky.

„Je to pochopitelně velká čest a asi to svědčí i o pozici našeho týmu v českém motokárovém závodění. Vážím si toho a samozřejmě to chápu i jako výsledek víc, než desetileté práce s dětmi a mládeží," dodal šéftrenér.

Dušan Matouš