Sobotní soupeř z Rokycan patřil ke špičkám v tabulce II. ligy, přesto domácí baníkovci měli v úvodu mírně navrch. Ještě v průběhu první čtvrtiny hosté zlepšili hru a šli do vedení, což jim vydrželo těsně před poločasovou přestávku. Druhá polovina přinesla zlom, Draci se začali více prosazovat, ale stále to byl minimální náskok ve skóre. Definitivní zlom přinesl úvod poslední čtvrtiny, kdy několik tříbodových košů dostalo soupeře do kolen.

Podle postavení v tabulce měl být nedělní soupeř z Domažlic jednodušší, avšak opak byl pravdou. Draci měli dobrý vstup do utkání, ale tragická druhá čtvrtina dostala do vedení soupeře. Hosté navíc svůj náskok zvýšili vydařeným začátkem druhého poločasu. Domácí však prokázali velkou morální kvalitu a náskok soupeře do poloviny poslední části hry zlikvidovali.

Závěr byl již o psychice a tam Draci obstáli lépe.

„Opět náročný víkend, ale není divu, když boje v soutěži vrcholí. Po sérii šesti vítězství jsme na šestém místě v tabulce, ale máme shodný počet bodů s týmem na čtvrtém místě, které znamená účast v play-off, s čímž nepočítali ani největší optimisté. Hráčům patří dík za odvedený výkon a našemu fanclubu za neutuchající podporu," řekl trenér BK Baník Most Petr Rosenberger.

Fakta zápasů:

BK Baník Most „A" SKB Rokycany 71:55 (11:17, 33:33, 51:48)

Body Baníku: Rosenbaum 16, Jakeš 13, Dvořáček 10, Vakrčka 8, Csesznok, Ježek a Vít po 7, Hnátek 3.

BK Baník Most „A" TJ Jiskra Domažlice 61:55 (14:9, 21:31, 45:52)

Body Baníku: Ježek 16, Jakeš 13, Hnátek 12, Dvořáček 9, Vakrčka 8, Vít 3.

(rk, vev)