Tabulkové předpoklady učinily jasného favorita z domácího družstva. Soupeř z Prahy však přijel naladěn výhrou nad silnou Slávií Praha (26:24) v kole předešlém.

DHK Baník Most – TJ Sokol Kobylisy II 29:20 (13:8)

Na zápas se přišlo podívat, zatím rekordních 320 diváků. Začátek zápasu byl tradičně ze strany Baníku opatrný. Po zahřívací desetiminutovce, která skončila 3:3, vstřelila Hana Martinková čtvrtý gól, vzápětí Martina Crhová přidala pátou branku.

Brankostroj domácího celku se rozjel do stavu 11:3, až pak sérii mosteckých gólu přerušila hostující Vyhnalová ze sedmičky. Hráčky Baníku přidaly ještě 2 branky, ale pak se stroj zasekl a Pražanky upravily na rozdíl pěti branek.

Po přestávce se rozehrály k dobrému výkonu baníkovské spojky. Martina Vysloužilová výborně rozehrávala a obě ostré spojky Martinková a Crhová zakončovaly, když se k nim přidala na křídle rychlá Karin Schererová, úspěch se záhy dostavil.

V 19. minutě byl stav 24:14, a ten se stal signálem pro střídání v domácím celku.

Na hřiště se podívaly všechny hráčky uvedené na zápisu. Diváci si přáli dosažení třicítky, ale třicátý gól nakonec nepadl. Poslední minuty se odehrály v bouřlivém potlesku přítomných diváků.

Trenér Kobylis – Jaromír Škrach: „Myslím si, že to byl oboustranně hezký zápas, ke kterému přispěli i diváci, kterých přišlo na 1. ligu opravdu nevídaně hodně. Opravdu pěkná atmosféra. Nám utekl první poločas, kdy jsme zbytečně moc branek inkasovali z rychlých akcí domácího celku. Po přestávce, když už bylo rozhodnuto, dohrávali na obou stranách lavičky. Vzhledem k rozložení sil jsem spokojený a výsledek je pro nás přijatelný.“
Trenér Mostu – Jiří Hanus: „Věděli jsme, že máme momentálně silnější družstvo než soupeř, přesto jsem měl obavy, abychom zápas z naší strany nepodcenili. V úvodu jsme trochu zaimprovizovali, ale myslím, že soupeř nic nepoznal. Chyběl nám ještě rychlejší přechod do útoku, ale zase jsme měli dobrou obranu, takže spokojenost. Na hřiště se podívali všechny hráčky, a proto základní šestka mohla šetřit síly na další důležité zápasy, které nás čekají. Ve čtvrtek hrajeme dohrávku 5. kola na Slavii Praha a v sobotu hrajeme v Olomouci. Ještě bych chtěl poděkovat divákům, kteří vytvořili špičkovou kulisu k samotné hře. Rád bych, aby bylo jednou hlediště úplně plné.“

Sestava a branky Mostu: Kantůrková, Müllnerová, Crhová 5, Dvořáková 1, Tomášková 2, Benešová 1, Mrkvičková 2/1, M. Vysloužilová 2, Kovačková, K. Vysloužilová, Martinková 8, Schererová 7, Janečková 1, Šplechtová. Poměr vyloučení: 2:1, 7m hody: 3/1:1/1, rozhodčí: Dvořák, Točík, 320 diváků.