Čím dál tím víc dávají o sobě vědět házenkářky Mostu. Odepisovaný nováček česko–slovenské interligy se v sobotu postaral o největší senzaci 15. kola, když porazil rekordmana v počtu federálních i slovenských mistrovských titulů Duslo Šaľa 31:27. Černí andělé si připsali čtvrté vítězství v sezoně, které je posunulo na 12. příčku.

„Podali jsme kvalitní výkon korunovaný vítězstvím,“ jásal po překvapivém skalpu trenér Baníku Tomáš Kuťka, který v zimní přestávce převzal tým po odvolaném kouči Hanusovi. „Oproti podzimu se naše hra hodně zrychlila. Příchodem Petry Beňuškové na post střední spojky jsme získali prostor pro kreativní tvorbu hry. V zápase se gólově prosadilo devět našich hráček, což považuji za dobrý obraz naší hry. Samozřejmě jsou i věci, na kterých musíme stále pracovat, ale celkově jsem s výkonem děvčat spokojený,“ lebedil si Kuťka.

První poločas zápasu v lounské hale byl ještě v režii favorizovaných hráček ze Slovenska, které ho vyhrály 13:12. Po přestávce se ale Mostečanky rozstřílely a nepříznivý vývoj dramatického zápasu otočily ve svůj prospěch.

„Do druhého poločasu jsme trochu změnili sestavu a rozhodli jsme se nestřídat hráčky tak, abychom získali co nejlepší zápasové tempo. Vyplatilo se. Během několika minut se nám podařilo vstřelit osm branek a dostat jen jednu. To pomohlo týmu se uklidnit a kontrolovat vývoj zápasu,“ dodal domácí trenér Kuťka.

Za týden cestují Severočešky do hlavního města, kde se postaví proti silné Slavii, která soutěži dominuje s jedinou porážkou.

Most - Šaľa 31:27 (12:13)
Nejvíce branek: Beňušková 8, Vysloužilová 6, Martínková, Schererová a Kylarová po 4 - Vidiečanová 8, Szarková 5, Wiebelová 4. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/2. Vyloučení: 1:3. ČK: Piskayová (Šaľa). Diváci: 300.