V dubnovém ostře sledovaném semifinále Most narazí na Üsküdar Istanbul, dvojzápas by měl začít v Turecku. Ve hře o Challenge Cup, jak se jinak pohár nazývá,

zůstal také chorvatský klub Samobor a švédský Höör. Hvězdou odvetného zápasu byla zkušená česká reprezentantka Hana Martinková, autorka 11 gólů.

„Jsem nadšený, v euforii, je to fantastické," jen těžko pár minut po utkání hledal slova mostecký trenér Dušan Poloz. Černí andělé prožívají skutečně skvělou sezonu. „Tohle je úspěch pro klub, pro celé město, pro českou házenou celkově. Jsme mezi posledními čtyřmi kluby v Evropě. V neposlední řadě je to odměna pro naše skvělé fanoušky, kteří nám už v prvním domácím utkání vytvořili nezapomenutelnou atmosféru. Před čtvrtfinále jsem říkal, že postupové naděje jsou padesát na padesát, ale dneska jsme byli jednoznačně lepší, ustáli tlak a zápas perfektně zvládli. Naše hra má systém, každá hráčka svoji roli. Hrajeme jako tým," řekl kouč Andělů, kteří vedou i česko – slovenskou interligu.

„Program je náročný. Teď si tady dáme večeři a pak celou noc pojedeme domů. Věřím, že nás úspěch povzbudí do dalších zápasů. Turecký soupeř má výborný tým,

určitě nás čeká hodně těžká konfrontace," dodal Dušan Poloz.

Politechnika Koszalin – Baník Most 27:31 (11:14)

Nejvíce branek: Odrowská a Kobylecká po 8, Bilenjová a Matuszczyková po 4 – Martinková 11, Beňušková 5, Janoušková a Weisenbilderová po 4. Rozhodčí: K.

Gasmi, R. Gasmi (oba Fr.). Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1800. První zápas 23:26, postoupil Most.