Chce se totiž více věnovat malému synovi. Z celku Černých andělů odchází na vrcholu. Má za sebou neskutečnou sezonu.

„Tahle sezona byla jedinečná a neskutečně úspěšná. Sezona snů. Získali jsme titul ve WHIL, ČR a Challenge Cup. Dosáhli jsme na úspěch, o kterém se nám ani nesnilo. Byla to náročná sezona, měsíce dřiny a odříkání, ale stálo to zato a já jsem strašně šťastná, že jsem byla součástí tohoto skvělého týmu," říká Karin Schererová.

Proč se rozhodla v elitní soutěži skončit?

„Rozhodla jsem se ukončit své působení v nejvyšší lize z osobních důvodů a především kvůli synovi Matějovi. Hrát WHIL je neskutečně náročné. Trávíme denně hodiny na trénincích,víkendy jsou náročné na cestování po Čechách a Slovensku, a díky Challenge Cupu i po Evropě. Času na osobní život je málo. Žiju v Mostě bez rodiny a jelikož mám syna a práci, všechno to skloubit je nesmírně složité," vysvětluje drobná házenkářka. V Mostě ale zůstane, s házenou končit nechce.

„S házenou pravděpodobně úplně neskončím, chtěla bych ještě hrát v nižší lize odkud mám pár nabídek," dokresluje situaci a říká, že opustit veleúspěšný tým bylo hrozně těžké. „Je strašně těžké opustit Andílky, ale v mém srdci zůstanou napořád a budu chodit fandit ," uzavírá.