„V neděli nás čeká úplně jiný svět. Tentokrát už je opravdu nasnadě, abychom vyhráli,“ uvědomuje si mostecký trenér Peter Dávid. Jeho tým v evropském poháru po dvou zápasech bral zatím bod za domácí remízu s Larvikem. Ve švédském Höörsu Mostečanky o branku prohrály. Zalau pro Anděly není žádnou neznámou. Před čtyřmi lety Severočešky doma v evropském poháru Rumunky vyřadily po sedmimetrových hodech.

„Zalau je hodně silovým týmem. Opírají se o svojí skvělou střelkyni Dragutovou na pravé spojce a ostatní hráčky mají velmi dobrou klamavou činnost v soubojích jedna proti jedné. Musíme neustále pracovat, dobře se přesouvat, abychom ty situace stále zdvojovali. To je asi ten nejdůležitější bod a abych nezapomněl – musíme hrát šedesát minut a ne padesát pět, jak se nám teď stávalo. Čeká nás opět jiný soupeř, než které jsme zatím viděli,“ doplnil trenér Dávid.

Sama situace ve čtyřčlenné tabulce už velí Mostečankám naplno bodovat pokud chtějí myslet na postup, který se týká dvou nejlepších celků. Suverénem je zatím podle očekávání Larvik, který ve třech zápasech posbíral pět bodů. Švédky z Höörsu jsou po třech střetnutích na dvou bodech. Zalau má po dvou duelech body dva, Most jeden a je poslední.

„Zatím je brzy myslet si, že se dokážeme kvalifikovat do další fáze poháru, i když jsem rád, že jsme dokázali vybojovat první body po výhře nad Höörsem (24:21). Český tým z Mostu má stále šanci do vývoje v tabulce promluvit,“ řekl manažer Zalau Gheorghe Tadici pro rumunský Magazin Salajean.