Jeden sportovní kolektiv si bude tento rok pamatovat velice dobře a hlavně moc rád. Je to celek hráčů malé kopané z Gamblers Most. Výčet jejich úspěchů v letošním roce? Je impozantní. Posuďte sami: Popáté v řadě a celkově posedmé vyhráli Mosteckou ligu malé kopané, dokázali obhájit titul mistra ČR, poprvé ve své historii se zúčastnili ve slovinském Mariboru Ligy mistrů. Hráči Gamblers byli důležitými členy reprezentačních mužstev U21, které vyhrálo zlato a A týmu dospělých, kteří brali bronz na letošních mistrovstvích Evropy. Když k tomu přidáte, že Gambleři ovládli skvěle obsazený mezinárodní Praga Cup a po Vánocích mostecký Bernas Cup, tak je to na velkou poklonu. My říkáme: „Bravo a jen tak dál!"

Gamblers Most.

Takových fotek si letos Gamblers udělali spoustu. Měli hodně důvodů slavit. Foto: Facebook Gamblers

Most měl letos také své zastoupení na paralympiádě v brazilském Riu. Jedním z devíti atletů z ČR, kteří tam bojovali, byl Mostečan Daniel Hýna. Běžel závod na 1 500 metrů a doběhl na parádním šestém místě. Pro Hýnu se cesta do exotické země se slavným Ježíšem na skále stala životním zážitkem.

Podobně by mohl mluvit talentovaný triatlonista z Litvínova Jakub Langhammer, který v září běžel v australské Mooloolabě mistrovství světa v Ironman 70,3 a zaznamenal tam životní výsledek, když skončil na sedmém místě ve své kategorii. Jeho otec a též triatlonista Tomáš Langhammer to komentoval slovy: „Je to sen."

Triatlonista Jakub Langhammer s přítelkyní v Austrálii. Běžel tam na mistrovství světa.

Jakub Langhammer s přítelkyní v Austrálii, kde startoval na MS. Foto: Facebook J. Langhammera

Austrálie letos svědčila i 75letému atletovi z Litvínova Ivu Řezáčovi, který tam ve své kategorii na mistrovství světa zaběhl šesté a sedmé místo na tratích 1 500 metrů a 5 000 metrů.

Rok 2016 byl posledním rokem kariéry oblíbené házenkářky a kanonýrky Černých andělů Hany Martinkové. Ta se v prvním zápase sezony s Olomoucí loučila v plné sportovní hale. Dočkala se ovací ve stoje a i když už neměla za sebou náročné tréninky, stihla Hanačkám nastřílet tři branky.

Kdo by naopak rok 2016 rychle vymazal z paměti? Litvínovští hokejisté. Loni křepčili s historickým titulem a v další sezoně, která skončila letos v dubnu, bojovali v baráži o extraligový život. Nutno říct, že baráž zvládli skvěle a kdo se ukázal v parádním světle byli fanoušci Vervy. I když jejich tým hrál „jen" baráž a už měl jistou záchranu, tak stále chodili ve vysokých počtech a podporovali svůj tým. V nové sezoně, která odstartovala v září, žlutočerné komando válí. Drží se na horních příčkách tabulky elitní soutěže.

HC Verva Litvínov.

Baráž nechtějí opakovat a letos šlapou. Litvínov je v tabulce zatím na čtvrtém místě. Foto: Deník/(edb)

Nedokázali zastavit pád a v krátké době spadli z druhé ligy do ČFL a hned z ČFL do divize. O kom je řeč? O mosteckém Baníku, který v květnu opustil třetí nejvyšší soutěž a poté přešel pod Mostecký fotbalový klub, čímž vlastně zanikl. Za Mostecký fotbalový klub dál hrají hráči spojení s Baníkem, ale v divizi to zatím stačí jen na předposlední příčku.