Češi s ostrovany hráli v prvním zápase nerozhodně 2:2 a ve druhém zvítězili 3:2. A jak Mostečan své působení v dresu se lvíčkem na prsou hodnotí?

S malým fotbalem jste si teď osahal start proti silnému zahraničnímu protivníkovi. Jaké to ve vás zanechalo pocity?

Jako každý reprezentační start je to pro mě veliká čest, protože nastupuji za Českou republiku, mohu nosit český znak na hrudi a reprezentovat moji vlast. Je to krásný pocit, přál bych ho každému.

V prvním zápase, který skončil remízou, jste se i gólově prosadil. Můžete oba zápasy v Anglii zhodnotit?

Byly to přátelská utkání, ve kterých po nás trenéři chtěli, abysme vyzkoušeli při standardních situacích, co nejvíce možností. Právě, kdy jsem dával góla, tak jsme rozehráli standardní situaci z 10 metrů, kdy mi to vlastně posunul Demi (Robin Demeter) a já to uklidil po zemi na přední tyč. Bylo to pro mě celkem zklamaní, co se týče výsledků, protože, i když to tak nevypadá, tak jsme byli více fotbalovější, častěji na balonu a vytvářeli jsme si spoustu brankových situací, které jsme bohužel neproměňovali. V druhém utkání jsme na to doplatili, kdy jsme vlastně prohrávali 2:0 a nakonec to dopadlo pro nás dobře a otočili jsme to až v poslední minutě. Myslím, že i zaslouženě, protože šlo na nás všech vidět, že nechce nikdo prohrát a chceme odjet s co nejlepším výsledek zpátky do Čech.

Figurujete i ve výběru Mostu v malé kopané, který v současnosti také vede tabulku před Prahou. Myslíte, že tento tým má na to, aby letošní první celostátní ročník vyhrál?

V mosteckém výběru figuruji a jsem za to moc rád, protože i díky tomu jsem se dostal tam, kde jsem. I když se mnou je to složitější, na podzim jsem odehrál jen 2 utkání z důvodu povinnosti v zahraničí. Teď na jaře jsem se zúčastnil dvou zápasu ze tří. Vždycky, když jsem byl hrát, tak šla vidět u našeho výběru kvalita a ta taky odpovídá výsledkům a ne nadarmo jsme na prvním místě, ale zápas sezóny teprve přijde podle mě v Praze, kdy si to společně rozdáme a kdo zvítězí bude podle mě mistrem v prvním ročníku DRFG superligy malého fotbalu. Pokud se bude dařit, jak nám, tak i Praze nadále jak se dařilo obou týmům do teď. Náš výběr na to má, abychom to úspěšně zvládli a radovali se.

Jaké jsou v malé kopané vaše osobní cíle?

Vždycky jsem chtěl reprezentovat českou republiku. Takže můj první cíl v nejbližší době je takový, abych se zúčastnil Mistrovství Evropy v kategorii do 21 let, které se koná v České republice a rád bych vedl tým jako kapitán ,kdy tomu bylo i v přípravných utkáních, které jsme odehráli. Dalším mým cílem je, abych se udržel v hledáčku pro A – mužstvo a v nejbližší době odcestoval i s nimi na nějaký turnaj.