„Carbonia Cupu se standardně neúčastníme, ale momentálně je to v podstatě jediná možnost, jak začít naši závodní sezónu a udržovat se tak ve cviku,“ vysvětloval manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra ACCR Jiří Mičánek.

VRŠECKÝ A 600 KONÍ

Pro Davida Vršeckého, dvojnásobného mistra evropského šampionátu tahačů, se jednalo o premiéru v jeho nové 600koňové hračce a patnáctiletá Yasmeen Koloc si na Carbonii odbyla svůj první závodní start vůbec.

„Je to snad vůbec první závod, který se letos dá odjet, takže tady samozřejmě nemůžeme chybět. Pro mě je v to závodní premiéra s GTčkem, mám trochu obavy, ale myslím, že jsme důkladně připraveni, se super týmem a super autem, takže se těším,“ komentoval nováček v kategorii GT3, zkušený Vršecký.

„Je to pro mě obrovská zkušenost, kdy jsou s vámi na trati i výrazně pomalejší vozy a musíte se vzájemně vyhýbat, takže hned v prvním tréninku jsem si to musel zkrátit přes trávu,“ popisoval Vršecký své první závodní kilometry s Mercedesem GT3.

KOLOC: BYLA TO ZÁBAVA

S náročnými podmínkami kvalifikace si nakonec nejlépe poradil právě on a startoval z pole position.

I Yasmeen Koloc se hrdinně poprala s náročnými podmínkami vůbec první kvalifikace své závodní kariéry a ve skupině A zajela s Cliem sedmý nejrychlejší čas.

„Dojeli jsme na druhé příčce, ale mám z toho takové smíšené pocity. Jeli jsme sem bez jakéhokoliv očekávání o výsledku, ale když jsme byli v kvalifikaci výrazně rychlejší než ostatní, tak jsem si začal dělat zálusk na první místo,“ přiznal Vršecký.

Zatímco ve skupině A+ se startovní pole velmi rychle roztrhalo a vzniklé rozestupy se moc neměnily, závod skupiny A byl plný soubojů a předjíždění. „Byla to zábava, opravdu jsem si to užila. Nemůžu se dočkat dalšího závodu,“ popisovala svůj vůbec první závodní start patnáctiletá Yasmeen Koloc. I přes celkově desátou příčku si mladá závodnice odnesla zlato z kategorie A junior.

(spo)