Která družstva se v Mostě představí?

Pozvání na turnaj přijala družstva EKS Start Elblag z Polska, VfL Oldenburg z Německa a Storhamer Handball z Norska tuto trojici doplní náš domácí celek Černých andělů. Na poslední chvíli se odhlásilo družstvo DHK Zory Olomouc a tak turnaj nebude třídenní, ale jen dvoudenní v sobotu a neděli.

Jak je těžké dostat do Mostu tak kvalitní evropská družstva?

Spolupráce s evropskými družstvy začala již vloni, kdy s myšlenkou přišel manažer klubu Rudolf Jung. Využili jsme proto služeb a dobrých kontaktů trenéra Tomáše Kuťky, který dovedl náš tým na turnaje v Polsku a Německu. Recipročně jsme pak družstva pozvali k nám do České republiky. Norskému družstvu, které má v tu dobu v Praze soustředění nabídl účast na turnaji nový trenér Dušan Poloz. Všechna družstva hrají nevyšší soutěže a tak v turnaji půjde o srovnání házené naší s tou evropskou.

Jak bude hala otevřena pro diváky?

Na hlavní zápasy v sobotu a v neděli bude hala otevřena pro veřejnost dle rozpisu. V sobotu se odehrají čtyři utkání a vstupné je 50 Kč na všechny zápasy dne. V neděli pak jsou dva zápasy a vstupné je 25 Kč. Děti do 10 let mají volný přístup. Pro diváky bude otevřeno občerstvení ve vestibulu, kde bude rovněž otevřen Fanshop. 

Jaký tedy je program turnaje?

V sobotu 11. srpna od 10,00hod. zahájí turnaj zápas Most - Oldenburg (NSR), následně pak ve 12,00 hod. Storhammar (NOR) – Elblag (POL), odpoledne v 16,00 hod. Storhammar – Most, a večer se utkají od 18,00 hod. Elbag – Oldenburg. Druhý den v neděli 12.8, opět v 10,00 hod. Elblag – Most a od 12,00 hod. Storhammar – Oldenburg. Mezinárodní turnaj proběhne pod patronací České porcelánky v Dubí, která rovněž dodala prestižní ceny z Českého porcelánu s cibulovým vzorem a jejímž jménem je celý turnaj pojmenován. Dalším sponzorem je sportovní firma Selekt, s jehož míči se turnaj bude hrát a která rovněž dodá určité ceny sportovního charakteru, protože v turnaji se budou oceňovat kromě družstev i jednotlivci.

Na závěr otázku, na WHIL je vše připraveno?

Tady pozor, první domácí zápas budeme hrát doma až v pátek, ale je svátek 28. září 2012 se Zlínem od 18,00 hodin. U prvního domácího zápasu s Jindřichovým Hradcem, který se měl hrát 8. Září, došlo ke změně pořadatelství. Shrnu-li to, zahajujeme 2. září na Slavii, 8. září pak jedeme do Jinř. Hradce a potom 22. září jedeme do Nitry a až následný týden 28. září hrajeme po třech kolech poprvé doma!

Petr Sadílek