Po reprezentační přestávce pokračuje tento víkend 1. liga házené žen.

Do konce soutěže chybí pouze čtyři kola. Lídr ligy, družstvo DHK Baníku Most, je s tříbodovým náskokem v čele tabulky. Svůj další zápas hraje Most dnes na domácí palubovce, kde přivítá Zoru Olomouc jun. Zora je jediný celek, který v letošním soutěžním ročníku Baník porazil.

Stalo se tak na podzim, v 8. kole s výsledkem 30:24, dne 7. listopadu. Od té doby ženy DHK Most v lize neokusily hořkost porážky. Dnes od 17.00 hodin mají mostecká děvčata možnost reparátu.

V 16.30 začíná ve vestibulu sportovní haly v Mostě ochutnávka žateckého piva. První pivíčko načepuje Denisa Kylarová, mladá křídelnice, která přišla z HC Plzeň. Slavnostní atmosféru zápasu by měla podtrhnout živá hudba.

Hráčky se celých čtrnáct dní poctivě připravovaly. Hlášena nejsou žádná zranění. Most tak nastoupí v plné sestavě. Do hry je připravena i Kateřina Vrabcová (hrála WHIL v Písku), která přiletěla na výpomoc ze Španělska.

Zápasu by měl přihlížet i nový sportovní ředitel DHK Baníku Most pan Tomáš Kuťka, bývalý reprezentační trenér.
Předzápas obstará 1. liga mladších dorostenek, kde hráčky DHK B. Most, poslední družstvo tabulky, hostí šestý celek Sokolu Vršovice.
Zajímavý bude o den později i duel Zlín jun. – Sokol Poruba, ten se hraje v pravé poledne.

(sap, vev)