Rychlá pomoc hostujících hráček v čele se zkušenou Romanou Müllerovou – Rájkovou, dcerou slavného kladenského hokejové trenéra, jí ale nakonec život zachránila, byť její zdravotní stav ještě dobrý není a stále leží v mostecké nemocnici.

„Eva je stále v nemocnici, zítra (ve středu) jí čeká další vyšetření na CT, které budou ještě lékaři vyhodnocovat. My doufáme, že bude všechno v pořádku,“ řekl včera její otec Antonín Aubrecht, který za asistence kladenských hráček vytáhl dceři zapadlý jazyk. Na stav protihráčky se u jejího otce informovala i kladenská trenérka.

„Hráčka nebyla na střet připravená a upadla na zátylek. Zapadl jí jazyk, začala se dusit a byla v křeči. Naštěstí naše holky zareagovaly dobře, hlavně ty zkušené v čele s Romanou. Jazyk jí vytáhly a postupně se dostala i křeče a nabyla vědomí. Čekání na záchranku bylo v tu chvíli nekonečné, ale pomoc nakonec dorazila,“ popsala událost trenérka Kladna Marie Šedová, která za svou třicetiletou kariéru nic takového na basketbalu nezažila.

„Je nám jedno, že jsme prohráli. Záleží nám hlavně na tom, aby byla Evča v pořádku. Chtěli bychom zároveň moc poděkovat hráčkám Kladna za jejich pomoc. Teď všichni myslíme na Evu a držíme palce, ať jí vše dobře dopadne,“ vyjádřil se kouč Mostu Pavel Poliček.

V šoku byly i hráčky. „Všichni jsme se jí snažili pomoci a strašně jsme se o ní báli. Ty chvíle nám přišly jako věčnost,“ vzpomíná na nepříjemné okamžiky mostecká Tereza Zikánová.

Zápas se nakonec dohrál symbolicky – všechny hráčky na palubovce jen stály. Stav 67:61 pro Kladno se nezměnil. A není jisté, zda bude série pokračovat. „Sama nevím. Domácí mluvili o tom, že o postupu nepřemýšlí, ale mohlo to být v reakci na událost,“ krčí rameny trenérka kladenského Sokola.

Václav Veverka, Rudolf Muzika