„Já se těším na domácí zápas i proto, že zdejší atmosféra je skvělá a věřím, že přijde co nejvíc fanoušků. Shodou okolností jsem nedávno viděla úryvky z našeho finále Challenge Cupu, kdy byla mostecká hala doslova narvaná k prasknutí. Bylo to skvělé a měla jsem z toho husí kůži,“ zalovila v paměti mostecká brankářka Dominika Müllnerová a že ta lovit v paměti může. Pokud v sobotu vše klapne, tak bude v současném celku Mostu jediná, která se bude pyšnit ziskem sedmi českých titulů.

„Teď už je před námi skutečné finále letošního ligového ročníku. První, velmi důležitou část v Praze jsme velmi dobře zvládli. Slavia se logicky bude snažit finále zdramatizovat, bude možná pod trochu menším tlakem, ale my jdeme do utkání s tím, že chceme zvítězit a sérii rozhodnout. Nebude to snadné,“ řekl pro klubový web trenér Mostu Peter Dávid.

Slavia přijede bez Galuškové

Jenže Slávistky řeší před druhým zápasem finále nepříjemný svízel. Do hry už nezasáhne jejich opora a kanonýrka Veronika Galušková. Zranění ji nedovolí ve vypjaté fázi sezony pokračovat.

„S Verčou Galuškovou to není v pořádku již delší dobu a momentálně je jasné, že k dalším zápasům již nenastoupí. Poslední utkání hrála i přes potíže se sebezapřením. Potíže se prohloubily natolik, že už není možné, aby hrála. Pomohla nám se do finále dostat a za to jí patří velké díky,“ popsal trenér Pražanek Jan Salač, který věří, že i s nepříjemnou ztrátou se jeho družstvo vypořádá a podaří se mu finále srovnat. V tom případě se by se v Mostě o majiteli českého titulu rozhodlo hned v neděli. Domácí celek už nechce věnovat neděli sportu, ale oslavám. Vyjde mu to?