„Byl to náš víkend. Všichni jsme unavení, ale tým udělal obrovský kus práce. Adam byl na stupních vítězů, Téo byl na stupních vítězů, tým byl na stupních vítězů,“ připomněl manažer Fabien Calvet další tři trofeje, které Buggyra získala v hodnocení stájí.

Ochozy okruhu v Ardenách byly po dvou letech čekání zaplněné. Adam Lacko ukázal fanouškům své umění hned v prvním sobotním závodě. Po startu z druhého místa nenechal nikoho na pochybách,
že tentokrát nechce ze závodního víkendu odjet bez poháru. Zatímco vedoucí Norbert Kiss potvrdil svoji fenomenální formu, český matador za sebou zkušeně udržel dorážející skupinu
pronásledovatelů vedenou Saschou Lenze a cílovou čáru proťal jako druhý.

„Pohár za druhé místo v hlavním závodě je z Nürburgringu ještě o něco cennější. Od třetího kola měly brzdy přes 600 stupňů Celsia a musel jsem si hodně hlídat záda. Ale podařilo se a mohu být velmi spokojený,“ liboval si v cíli usměvavý Lacko.

Vydařenou sobotu doplnil dalšími body za šesté místo ze závodu s otočeným pořadím nejlepší osmičky: „Melou na startu jsem se nějak propletl a byl jsem pátý. Za mnou jel půlku závodu Kissák,
pak jsem lehce probrzdil a dostal se přede mě. I za šesté místo jsou ale důležité body.“

Také v nedělním hlavním závodě Lacko útočil na bednu. Jenže na cílové rovince prvního kola došlo k probrždění, z čehož rezultovalo konečné páté místo. Podobně smolný byl Lackův souboj s Kissem o třetí místo v poslední jízdě. „Dlouho se mi dařilo Norbiho držet za sebou, ale nakonec mě porazil. Do cíle jsem pak vjel v klinči se Steffi Halm, doslova se na mě natlačila,“ popsal zkušený závodník finiš, v němž ho od Němky dělilo jen mrknutí oka.

V celkovém pořadí se Lacko drží se 122 body na čtvrté pozici.

Další pilot roudnické stáje 21letý Téo Calvet od první jízdy ukazoval, že to s návratem do vedení Promoter’s Cupu myslí smrtelně vážně. Svým soupeřům od začátku diktoval tempo a přijel si pro první plný bodový zisk z německého víkendu. "Po celý závod jsem si držel velmi dobré tempo. Vytvořil jsem si slušný náskok před ostatními kluky, takže jsem jel skoro celou dobu sám,“ uvedl spojený Francouz, který v celkovém pořadí vybojoval velmi dobrou pátou pozici.

Ani drobná strkanice při startu druhého závodu, kdy dostal od jednoho ze soupeřů ránu, Calveta nerozhodila. Znovu stál v Promoter’s Cupu na stupních vítězů, když slavil druhé místo. „Výborně jsem odstartoval, ale byl jsem na vnějšku, jeden z trucků to nedobrzdil a trefil mě. Přesto jsem s výsledkem spokojený,“ sdělil Téo Calvet.

Neděle pro něj proběhla jako podle kopíráku V hlavním závodě výsledkové listině Promoter’s Cupu vévodil, v handicapovém skončil druhý. Co to znamenalo pro průběžné pořadí? Že se Calvet stal znovu lídrem. „Z výsledků na Nürburgringu jsem nadšený. Hodně jsem se tu naučil. Jsem šťastný, že jsem zpátky v čele Promoter’s Cupu. Tak uvidíme, co přinese Most,“ sdělil.

Sezona evropských tahačů pokračuje totiž první zářijový víkend právě na severu Čech. „Teď si všichni odpočineme, abychom v Mostě při 30. výročí Czech Truck Prix podali ty nejlepší výkony.“ slibuje fanouškům Adam Lacko.