Litvínované, jako nováček elitní soutěže, zatím odehráli všech sedm zápasů mimo svou halu, která procházela rozsáhlou rekonstrukcí. V sobotu už budou konečně bojovat ve svém městě, před svými fanoušky.

A body Litvínov potřebuje. Nebude k nim ovšem lehká cesta. V sobotu totiž dorazí pod Krušného hory pražská Sparta (17.30). Premiérový soupeř jako hrom! Litvínované jsou ve dvanáctičlenné tabulce zatím s jediným bodem poslední, sparťanům patří sedmá figura. Bivojové narozdíl od nich odehráli všechny zápasy venku. O malé výjimce se dá mluvit snad jen v případě mostecké haly, kde podlehli po boji Bohemce 3:6 a kadaňské hale, kde zase vyzvali Pardubice a padli po nájezdech 6:7 se ziskem bodu. V zápase se Spartou budou Severočeši postrádat hrajícího trenéra a zkušeného špílmachra Daniela Huliče, který se přidal k dlouhodobě zraněným Pecháčkovi a Běhavému.

ZREKONSTRUOVANÁ HALA NA KOLDOMU

Rekonstrukce sportovní haly probíhala od dubna. V současnosti se již uskutečňují pouze dokončovací práce a v pátek 6. listopadu by měla být slavnostně uvedena do provozu. Opravou prošlo hlavně zázemí pro sportovce, takže ti mají k dispozici zbrusu nové šatny, toalety a nebo recepci. V samotné hale je nová měkčí palubovka oranžové barvy. Novotou září také fasáda a byla vyměněna okna