Velmi mladé a perspektivní družstvo žen Uhlomostu, které tvořily závodnice kategorie starších žákyň teprve dvanáctileté Lucie Kolaříková a Daniela Uhlířová spolu s o rok staršími dorostenkami Karolínou Dérerovou, Karolínou Žižkovou a Eliškou Trollerovou a s jedinou zkušenou závodnicí v týmu Petrou Žižkovou, obsadilo v konečném hodnocení čtvrtou příčku jen velmi těsně za družstvem Modré Hvězdy Praha, což znamená postup oproti loňskému ročníku o tři příčky.

„Vzhledem k věku mosteckých plavkyň je tento výsledek velmi cenný a vzbuzující naděje pro příští léta. Celkovými vítězkami a mistryněmi ČR se staly plavkyně domácího oddílu KSP Olomouc před družstvem Laguny Nový Jičín," řekl mostecký trenér Josef Žižka.

Skvěle si pak vedli mostečtí muži, kteří ve složení Libor Válek, Filip Černý, Jaroslav Soldátek, Miroslav Peleška a Petr Podhorný vybojovali stříbrnou příčku za vítězným družstvem Laguny Nový Jičín a před družstvem Aquaklubu Liberec.

Mostečtí se těsně před závodem museli vyrovnat se ztrátou dlouholeté opory zejména ve sprintérských disciplínách Oldřichem Peleškou, který měl nehodu při přípravě na kole a v současné době se po náročné operaci zotavuje.

„Jeho roli tak převzal bratranec Miroslav Peleška, který podal na sprintérských tratích výborné výkony, když na trati 100 m PP obsadil druhou příčku a v disciplíně 200 m PP časem 1:29,81 zvítězil, což neuniklo trenérům juniorské reprezentace stejně jako v případě Petra Podhorného, který nenašel konkurenci na vytrvalostních tratích 400, 800 a 1500m PP, a byl vyhodnocen jako nejúspěšnější závodník mistrovství," těšilo trenéra.

Oba mostečtí plavci si vyplavali pozvánku na soustředění juniorské reprezentace před odjezdem na evropský juniorský šampionát, který se koná na konci června v Řecku. Tomu však ještě bude na konci května předcházet Mistrovství ČR jednotlivců v Pardubicích, kde oprávněnost své nominace musí potvrdit a kde ve svých kategoriích budou o mistrovské tituly bojovat i ostatní mostečtí plavci a plavkyně," uzavřel úspěšný víkend kouč Žižka.

(jž, vev)