„Už obrovským úspěchem byl fakt, že v dorostenecké kategorii se nominovalo celkem pět plavců. Bezkonkurečně nejvýraznějším členem výpravy byl Aleš Malý, který se v Brně stal dvojnásobným mistrem ČR a to v závodech na 50 m znak časem 0:29,07 a 100 m znak časem 1:01,44. Z dopoledních rozplaveb postupoval s nejlepšími časy a roli favorita ve finále potvrdil," vytáhla největší úspěch Jana Haselbergerová z Plaveckého klubu Litvínov.

Sříbrnou pozici pak přidal na znakařské dvoustovce časem 2:13,45. Čtvrté místo obsadil v závodě na 200 m polohový závod a sedmý dohmátl na trati 50 m motýl.

Mezi dorostenci se do desítky nejlepších připojil svými výkony ještě Jakub Dietrich a to pátým místem na trati 200 m motýl a devátým místem v závodě na 400 m polohový závod. Dalšími účastníky MČR dorostu v Brně byli Filip Ungr, Marek Ziman a Petra Macháčková.

V Českých Budějovicích se blýskla svými výkony Kateřina Koutná, která se do desítky nejlepších podívala hned čtyřikrát a to na tratích 50 m volný způsob (6. místo), 100 m znak (7. místo), 200 m znak (8. místo) a 100 m volný způsob (10. místo). Ladislav Marks získal osmé místo na trati 50 m volný způsob. Na MČR třináctiletého a čtrnáctiletého žactva reprezentovali litvínovské barvy dále Antonín Novák, Jana Haselbergerová, Josef Seiler a Nikola Strndová. V Prostějově měl Litvínov dva dvanáctileté zástupce. Jan Čermák se do první desítky probojoval na trati 100 m motýl, kde obsadil osmé místo. Dalším účastníkem byla Barbora Lišková.

Závěr sezóny, v podobě perfektní reprezentace litvínovských plavců všech věkových kategorií na letních pohárech a mistrovstvích ČR s celkovou bilancí sedmi medailí lze považovat za vynikající výsledek a jistou motivaci k dalšímu tréninku.

„Na konci srpna se plavci zúčastní letního plaveckého soustředění v Trutnově, jehož zajištění je podpořeno z grantu Spolužití pro Litvínov skupiny Czech Coal Group. Tímto bychom chtěli poděkovat společnosti Litvínovská uhelná za důvěru a opakovanou podporu," uzavřela Haselbergerová.