Mladíček Student čtyřikrát zlatý

Sice má příjmení Student, ale v bazénu je v roli vyučujícího. Talentovaný Tobias Student mezi nejmladšími plavci zase kmital v dráze jako natažený na pérko. Výsledek? Čtyři první místa! Zvítězil na tratích 200 m volný způsob, 50 m motýlek, 200 m polohový závod a v memoriálovém závodě pro nejmenší plavce na 100 m polohový závod. Na obou dvoustovkách navíc překonal oddílové rekordy devítiletých žáků.

Na stupně vítězů vystoupila také Pavlína Komínková za druhá místa na tratích 50 m motýlek a 50 m prsa. Z hlavního závodu memoriálu na 100 m polohový závod si odvezla medaili za třetí místo. Mezi nejmladšími zvítězila Eliška Racková v závodě na 200 m polohově.

V kategorii desetiletých až dvanáctiletých žáků si vybojoval na padesátce prsa třetí místo Tomáš Jáč. „Mezi nejstaršími se dařilo nejvíce Sáře Černé a Valentýně Studentové. Z dopoledních rozplaveb obě postoupily do odpoledního finále na 50 m motýlek, který se plave k památce Matěje Volfa. Sáře se při tom podařilo překonat letitý nejlepší absolutní oddílový rekord časem 0:32,20. Ten v odpoledním finále vylepšila na výsledných 0:32,13. Valentýně se podařilo zvítězit na trati 50 m prsa a časem 0:36,13 vylepšila svůj vlastní rekord oddílu. Současně se tímto časem dostala na druhou pozici mezi třináctileté plavkyně v ČR,“ poukázal mostecký trenér Roman Novotný.

Brázda a Studentová míří na dětskou olympiádu

Mostecký plavecký oddíl bude mít v červnu své zastoupení i na Letní olympiádě dětí a mládeže, která se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou. Dostali se tam Marek Brázda a již zmíněná Valentýna Studentová, která tak stále zúročuje své „rodinné“ australské soustředění, které absolvovala s tatínkem na začátku roku. Na dětské olympiádě pořadatelé předpokládají účast více jak čtyř tisícovek mladých sportovců z celé země.