„V Jindřichově Hradci se to opravdu sešlo, ale hlavní roli asi sehrálo to, že jsme musely přeorganizovat hru a já se posunula z křídla na spojku,“ poukazuje křídelnice Nikola Švihnosová na zápas, ve kterém byla k nezastavení.

Patnáct gólů si nezapsala v uplynulé sezoně žádná z elitních kanonýrek. Vítězka tabulky střelců jindřichohradecká Simona Březinová dosáhla maximálně na třináct gólů. Klára Žůrková z Otrokovic zvládla jednou čtrnáct tref proti Veselí. Švihnosové výkon tak bil do očí. Stejně jako celá sezona jejího týmu, který vyhrál mistrovský titul bez porážky, celkově už třetí v řadě. A o víkendu k tomu přidaly Mostečanky další cennou trofej.

„Byla to skvělá sezona, všem se nám dařilo. Na to budu ráda vzpomínat. Je také super, že se nám podařilo nakonec uspět i v Česko-slovenském poháru. Tím jsme to vše ještě umocnily,“ usmívá se maturantka, která musela v posledních týdnech házenkářský míč kombinovat s učením.

Jaká bude její budoucnost v Mostě? „To je otevřené, zatím opravdu nevím. V prvním ženském týmu je dostatek křídel, takže ještě nevím jak to bude se mnou a místní házenou,“ nechává blízké budoucnosti volný průběh.

Mostecká úderka Švihnosová – Stříšková – Tesařová

V tabulce střelců první ligy starších dorostenek skončila Nikola Švihnosová na šestém místě, když v uplynulé mistrovské sezoně zvládla nastřílet soupeřkám celkem 110 branek. Tabulku střelců jasně vyhrála Simona Březinová z Jindřichova Hradce, které statistici napočítali 159 zásahů. Těsně za Nikolou Švihnosovou skončily její oddílové spoluhráčky Adéla Stříšková (křídlo), která dala 104 gólů a Barbora Tesařová (pivot), která zvládla rovnou stovku.

Starší dorostenky DHK Baník Most (v oranžovém) v rozhodujícím zápase Česko-slovenského poháru s Prešovem.
FOTO: Sezona bez prohry! Po titulu mají starší dorostenky i pohár