Poloz je na roztrhání, sotva v sobotním odvetě 3. kola vyřadil s jeho svěřenkyněmi litevský Žalgiris Kaunas, přesunul se hned v pondělí k národnímu týmu, který čeká finální blok přípravy před blížícím se EURO 2012. To hostí na začátku prosince Srbsko. První fází přípravy je tréninkový kemp v Břvích. Informaci o „nechtěném" losu rychle vstřebal. „Bude to dobrá zahraniční zkušenost," dodal o chvilku později už s úsměvem.

Mezi šestnácti posledními účastníky evropského Vyzývacího poháru narazíte na dvanáctý tým interligy. Najdete jiná pozitiva, než že vás čeká snadný soupeř?

Pro Most i Písek je los ekonomicky dobrý, ale jinak jsme měly jiné představy a přání. Těšili jsme se na konfrontaci se švédským, polským nebo kvalitním francouzským klubem, místo toho jedeme na jih Čech…

Jako velký favorit. Vy jste v čele interligy, Písek předposlední…

Vím, že mají jen dva body, ale měli nějaké zdravotní problémy, až se dají dohromady, určitě půjdou v lize nahoru. Rozhodně je nepodceníme. Budeme se na ně chystat jako na každý jiný zápas v pohárové Evropě, je to jiná soutěž než liga. Jde spíš o to, že hrajeme pohár kvůli získání zahraničních zkušeností, které v tomto případě bohužel nezískáme. Chtěli jsme poznat i něco nového, proto v nás převládá zklamání… Tohle je krok zpátky.

První zápas hrajete venku, to bývá v pohárech výhoda…

Jistě, nikdy není jedno, v jakém pořadí zápasy jdou. Odveta nás čeká v domácím prostředí, což je dobře.

Asi ani nelitujete, že jste na dopolední los do Vídně nejel…

Ne ne, mám povinnosti u reprezentace. V téhle fázi jsme tam cestovat ani nechtěli. Možná pojedu až na čtvrtfinálový los. Nejdřív se tam však musíme dostat…

K LOSU:

Oba týmy hrály v osmifinále Vyzývacího poháru i v předchozí sezoně. Písek tehdy nestačil na turecký celek Muratpasa Belediyesi, Most postoupil do čtvrtfinále, kde ho zastavil ambiciózní Le Havre.

Písek byl do osmifinále Vyzývacího poháru nasazen, Most postoupil z třetího kola přes Žalgiris Kaunas. Litevského soupeře porazil v obou zápasech.