V úterý 5. července se v Jihlavě uskutečnil další závod Českého Poháru v triatlonu pro všechny věkové kategorie. Z Litvínovského triatlonového teamu Krušnoman TT Litvínov na Vysočinu dorazilo sedm borců: 4 žáci, 1 dorostenec a 2 junioři.

Jelikož teplota vody v Pávovské přehradě dosahovala rovných 16 stupňů – pro kategorii žáků se plavecká část rušila a místo ní se vložila běžecká část, takže starší žáci startovali na duatlonových distancích 1 km běh – 4 km kolo – 1 km běh.

Nejlépe z litvínovských žáčků se s nástrahy sprint duatlonu poradil nováček Krušnoman TT Litvínov Švorc Michal.

„Jeho týmový kolega Dietrich Jakub doplatil na chyby v depu, které ho stáli lepší umístění. Z litvínovských děvčat byla lepší Vachulková Štěpánka, která o tři minuty porazila Macháčkovou Petru,“ řekl trenér litvínovských triatletů Tomáš Langhammer.

V poledne byla odstartována kategorie dorostu a juniorů, již v podobě triatlonu a to na distancích 0,75 km plavání, 20 km kolo a 5 km běh.
Již po plavecké části bylo zřejmé, že budou borci z litvínovského triatlonového teamu sahat po medailích.

Cyklistika byla o neudělání chyb a pohlídání si vynikajících pozic, které měli Litvínovští po plavecké části. Vše měl rozhodnout až 5-ti km běh a letos běžecká část triatletům z Litvínova „sedí“.

„Juniorka Petra Vachulková po 0,75 km plavání, 20-ti km jízdě na kole a závěrečných 5-ti km si doběhla pro fantastické stříbro, což je její letošní maximum. Její kolega, junior – Jakub Langhammer bojoval o medailové pozice až do posledních běžeckých metrů a druhým nejrychlejším během si vybojoval parádní bronzovou pozici, což pro letošek je v ČP jeho maximum,“ popsal Langhammer.

Dorostenec Oto Ottenschläger závod dokončil na devátém místě mezi chlapci, kdy pouhých 6 vteřin ho dělilo od jeho stříbrné týmové kolegyně.
Litvínovský triatlonový team se na Vysočině rozhodně ve výsledkové listině neztratil. Další díl Českého Poháru proběhne na soutoku Labe a Vltavy, ve vinařském městě Mělník.

Výsledky litvínovských triatlonistů:

Starší žáci:
5. Švorc Michal - 16:20,4
14. Dietrich Jakub - 17:39,9

Starší žačky:
6. Vachulková Štěpánka - 17:48,5
10. Macháčková Petra - 20:57,0

Junioři:
3. Langhammer J. - 0:59:47,1

Juniorky:
2. Vachulková Petra - 1:06:37,1

Dorostenci:
9. Ottenschläger Oto - 1:06:43,3

tl, vev