Obě družstva nastoupila v nejsilnějších sestavách. Most povolal posilu z Písku, nejlepší střelkyni interligy Luzumovou. Poruba si přivezla na pomoc hned několik interligových posil, a to: Hrbkovou, Tomečkovou, Milkovou (Olomouc) a Adámkovou, která hostuje ve Zlíně. Hvězdou zápasu se však stala úplně jiná hráčka.

O poznání lépe začalo hostující družstvo. Domácí se nadechovali jen pozvolna. Hostující hráčky překypovaly energií a začaly brankově převyšovat soupeře z Mostu (1:3,3:5). Od 10. minuty se do hry vložila domácí brankařka Dominika Müllnerová, která dostala přednost před zkušenou Kantůrkovou.

Domácí gólmanka začala doslova čarovat na brankové čáře a hráčky Poruby nedokázaly proměňovat ani z bezprostřední blízkosti její branky. V útoku se začaly prosazovat dvě nejlepší střelkyně Mostu Hana Martinková a Martina Crhová, ke kterým se rychle přidala i Iveta Luzumová. O pár minut později již na ukazateli svítil stav 13:10. Hračky Mostu byly i nadále při chuti. Podporováni pětistovkou diváků se hnaly na soupeře jako lavina. Trpělivě přidávaly branku za brankou, ale občas zapomněly bránit a inkasovaly. Rozjetý Baník zastavila až poločasové siréna. Poločas 19:14.

Po přestávce to byly opět hráčky Poruby, které udávaly tempo hry. Most měl také své příležitosti.

Třikrát šly ženy Mostu do rychlého útoku, třikrát nedaly. Domácí brankařka nadále podávala vynikající výkon, přesto několik přesných střel uvízlo v domácí brance.

V 11. minutě byl stav 22:20 a Poruba byla opět ve hře. Tento stav se nelíbil divákům a začali silně povzbuzovat. Baníkovské hráčky ožily jako pokropeny živou vodou. Střelkyně narovnaly svá mířidla a pět minut před koncem vedli domácí 30:24. Zdálo se být rozhodnuto.

Hostující trenér Chrastina naordinoval svým hráčkám vysunout obranu. Zdánlivá maličkost dělala Baníku Most očividně problémy, za krátký čas ztratil Most třikrát míč a Poruba lacino skórovala.

Pak oba soupeři ještě přidali po brance a byl konec zápasu s vítězným koncem pro DHK Most.

Výhrou odskočily černí andělé z Mostu svému soupeři z Poruby na dva body a upevnili si prvenství v tabulce. Hvězdou zápasu se stala mladá domácí brankařka, která po utkání v soutěži „svlékni si svou házenkářku“ přišla o svůj trikot

Fakta zápasu:

DHK Baník Most – TJ Sokol Poruba 31:28 (19:14)

Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Kanrůrková – Crhová 6/1, Dvořáková 2/2, Tomášková 2, Benešová, Mrkvičková 2, M.Vysloužilová 2, Kovačková, Martinková 9, Schererová 1, Luzumová 7, Šplechtová. Poměr vyloučení: 6:3, 7m hody: 5/3:4/4. Rozhodčí: Válek, Opava. 500 diváků.