V aréně netradičních sportů v Mostě se konaly gólové hody. V sobotu tady prohrála Karviná 0:8 a v neděli se zde neúspěšně pokoušela loupit Opava, ale nakonec prohrála 1:7. Pento, tak po nevydařeném zápase v Ústí bere první body. „Sílu nováčka z Karviné jsme vůbec neznali a po zpackaném utkání v Ústí nad Labem, bylo naší povinností v tomto utkání zvítězit. Začátek zápase se nám ne nevyvedl, ale soupeř přišel vyloženě s obrannou hrou, kdy v obraně prakticky nepustil naše mužstvo do hry. Těžko se nám branku hostů dobývalo. Po druhé naší brance se mužstvo uklidnilo,“ řekl kouč Penta Oldřich Obrtlík. „Potom jsme pomalu dostávali soupeře do kolen a utkání rozhodli zkušeností a hrou ve svůj prospěch,“ doplnil kouč.
Vysokou výhru nad nedělním soupeřem z Opavy očekával málokdo, když navíc Opava překvapila v sobotu ústeckou Elbu a zvítězila zde 3:2. Do Mostu přijela nabuzená s chutí bodovat.
„Opava je z moravských mužstev nejkvalitnější, což potvrdilo sobotní výhrou v Ústí nad Labem,“ ví trenér Obrtlík. „V loňské sezóně jsme s tímto soupeřem měli špatné zkušenosti, Opava vyhrála a my jí to chtěli vrátit. Začátek se nám nevyvedl, byla vidět trochu nervozita a po hrubé chybě v naší obraně se Opava dostala do vedení. Naše zvýšená aktivita ovšem udělala své a dvěma brankami jsme dokázali otočit. Postupně se začala projevovat naše kvalitní hra a důraz. Nakonec jsme utkání vyhráli,“ řekl závěrem trenér.