„Hosté přišli s jasným úmyslem, co nejdéle vydržet s nulou, hráli velmi dobře a pozorně. Dokud jejich brankář všechno pochytal, tak si myslím, že byli rovnoceným soupeřem. Ale my jsme už v první třetině dali soupeři jasně najevo, že u nás neuspějí. Podařil se nám vstup do utkání, dali jsme dva góly a myslím, že mužstvo se uklidnilo, “ hodnotil po utkání mostecký kouč Oldřich Obrtlík. Pak přišla druhá třetina a jasná převaha domácích. Pento ve druhé třetině zaznamenalo pět branek. Jednu trefu plus asistenci si zapsala i nová posila z Kladna a to Ivo Loskot, který si už na předzápasovém tréninku vysloužil přezdívku Losky.

„Důležitá pasáž byla ve druhé třetině, kdy za stavu 2:0 hosté hráli přesilovku, my jsme ji ustáli a naopak jsme dali třetí gól a hra hostů se zhroutila. My jsme prakticky v té třetině excelovali a zaslouženě si udělali veliký náskok. Třetí třetina se dohrávala už jen z podstaty. Kluci dnes předvedli velmi dobrý hokejbal. Hlavně aktivně jsme hráli v útočném pásmu a také byla dobrá střelba a kombinace,“ těšilo kouče.

V dalším víkendu Penťáky čeká domácí dvojzápas. V sobotu dorazí do města pod Hněvínem mužstvo letohradské Testy, v neděli nastoupí proti Pentu Autoskláři z Hradce Králové.

Fakta zápasu:

HBC Pento Most - TJ Snack Dobřany 8:1 (2:0,5:1,1:0).

Branky: 04:00 Koudelka (Švancar), 06:46 Kypet (Švancar) (PP), 16:00 Švancar (Koudelka) (PP), 23:58 Čech (Loskot), 25:57 Koudelka (Švancar), 27:48 Loskot (Čížek), 28:26 Čech (Lipert), 42:49 Voženílek (Richter, Čech) - 21:59 Plaček (SH).
Střely: 45:14, vyloučení: 2:6, využití: 2:0, v oslabení: 0:1, diváci: 58. Rozhodčí: Jahoda, Gareis.