Mostečtí hokejbalisté úspěšně odstartovali čtvrtfinálové bitvy v play - off. Na sever Čech přijeli Autoskláři z Hradce Králové. Pento dokonale využilo domácího prostředí a soupeře dokázalo v obou zápasech přehrát. Druhé střetnutí rozhodlo o vítězi až v nastaveném čase.
Mostečtí borci v základní části nedokázali nad Hradcem Králové uhrát ani jeden bod. V čtvrtfinále play – off přišel obrat.

„Chtěli jsme to odčinit za základní část. V prvním zápase se nám začátek nepovedl. Hradec hrál sebevědomě a hned ve třetí minutě skóroval,“ popsal kouč Penta Oldřich Obrtlík situaci, kdy skóre zápasu otevřel hostující Bacovský. Jenže Pento stihlo ještě do poločasu výsledkové váhy strhnout na svou stranu trefou Koudelky z přesilové hry a branku do šatny dával Poláček. „V tento moment jsme se uklidnili. Bylo vidět, že převaha je na naší straně. Ale ve druhé třetině na nás zase padl útlum. Hradec hrál velmi aktivně a trestal z přesilové hry na 2:2,“ doplnil trenér. Skóre srovnal aktivní hradecký Novák pět minut před koncem druhé třetiny. Na úvod posledního dějství se ale z dálky prosadil obránce Čížek, aby za dvě minuty opět srovnal krok Novák. Vítězství v úvodním čtvrtfinálovém duelu vystřelil mostecký Ryboň.

Do nedělního druhého zápasu mělo Pento bleskový nástup. Už po sedmnácti vteřinách překonal hostujícího brankáře Poláček a v desáté minutě se krásnou trefou prosadil Senft - 2:0. Hosté se vrátili do zápasu kontaktní brankou až v závěru druhé třetiny, kdy snižoval Chmel. Největší rána přišla pro Pento ve 33. minutě. Autoskláři po pár vteřinách dali Tesařem a Minaříkem dvě branky. Naštěstí se domácí prosadili díky Kosinovi v závěru v přesilové hře. V prodloužení pak stačilo domácímu nováčkovi Schořovi jen něco málo přes minutu, aby zajistil střelou nad vyrážečku brankáře i druhé vítězství na domácí palubovce. „Chtěl bych mužstvu poděkovat za dnešní velkou bojovnost a nasazení, protože dnes byla kvalita soupeře daleko větší než v prvním zápase, kdy jsme vyhráli zaslouženě. Dnes byl lepší soupeř, ale jak už to ve sportu bývá štěstí bylo na naší straně,“ řekl závěrem Obrtlík.

Fakta úvodních zápasů:
Pento Most - Autosklo H. A. K. Hradec Králové 4:3 (2:1,0:1,2:1)
Branky: 9:19 Koudelka, 14:14 Poláček, 31:33 Čížek, 41:23 Ryboň - 2:44 Bacovský, 24:08 Novák, 33:08 Novák.
Pento Most - Autosklo H. A. K. Hradec Králové 4:3 pp (2:0,0:1,1:2 - 1:0)
Branky: 0:17 Poláček, 10:13 Senft, 41:37 Kosina, v prodloužení v čase 46:15 Schoř - 26:12 Chmel, 33:14 Tesař, 33:32 Minařík.