Paráda. Mostečtí hokejbalisté na úvod play – off stoprocentně využili domácí prostředí a dvakrát porazili soupeře z Ústí nad Labem shodně 4:2.

Přitom v prvním duelu to vypadalo s Mostečany nahnutě. O výhře rozhodli až v poslední třetině, kdy otočili nepříznivý stav 1:2 na konečných 4:2.

„Ústecká obrana v Mostě pracovala skvěle. Nám ovšem patřila třetí třetina, kdy jsme kralovali a soupeře přehráli,“ těšilo domácího trenéra Penta Oldřicha Obrtlíka.

Ve druhém duelu si pak Pento došlo pro stejné vítězství a podíleli se na něm především zkušený matador Slavomír Švancar a hattrickem kanonýr Petr Koudelka.

„Ve druhém duelu nastoupil za Ústí brankář, který chytal dříve u nás. Kluci ho tak znali, i když v úvodu duelu svůj tým podržel. Hosté pak asi podlehli atmosféře a nechávali se často vylučovat,“ viděl penťácký lodivod.

V dalším víkendu se série stěhuje na hřiště Elby, kde chtějí Ústečané stav srovnat a dotáhnout čtvrtfinále do pátého rozhodujícího duelu.
„Samozřejmě bychom chtěli čtvrtfinále rozhodnout hned v sobotu a mít klid. Určitě to ale nebude nic lehkého. Naší výhodou je fakt, že jedeme do Ústí s vedením 2:0 a nebudeme pod takovým tlakem,“ je jasné Obrtlíkovi.

Na hřišti ústecké Elby se hraje v sobotu 17. dubna od 14.00 hodin, a další zápas pak v neděli 18. dubna ve stejném čase. Rozhodnou svěřenci trenéra Obrtlíka o postupu do semifinále už v Ústí nad Labem?

Očima trenéra ústecké Elby Leoše Raka:

Vedení jsme měli udržet. Přísný metr rozhodčích a častá hra v oslabení nás stála hodně sil. Hlavním faktorem bylo množství našich faulů a fakt, že to Most dokázal potrestat. Neudrželi jsme nervy na uzdě, což se nám v play – off nesmí stávat. Někteří kluci byli asi přemotivovaní a opakovala se situace z prvního zápasu. Nehráli jsme, na co máme a vítězství jim darovali. Pokud se dokážeme zlepšit, tak věřím v rozhodnutí až v pátém utkání v Mostě. Ještě není rozhodnuto a nic nevzdáváme. Most využil svého prostředí, o to samé se pokusíme i my.