„Sobota a neděle budou pro nás velmi důležité. Rozhoduje se o play – off,“ uvědomuje si kouč Penta Oldřich Obrtlík, jehož svěřencům vstup do jarní části náramně vyšel.

Nejprve v podzimní dohrávce zničili před televizními kamerami Dobřany a dva body si odvezli po penaltách od mistra z Habešovny. Trenér Habešovny Jiří Tyburec se na své mužstvo po pouhém bodovém zisku hodně zlobil. „Mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám,“ kroutil před týdnem hlavou Tyburec.

To sobotní soupeř Penta ze Sudoměřic měl jiný začátek jarní části extraligy. Ze zimního spánku se do jara Sudoměřice probudily jasnou výhrou 5:2 nad celkem nováčka z Karviné. Dobré vykročení do druhé části extraligy je nejen dle Sudoměřic velmi důležité. „Tabulka zůstala po podzimní části hodně našlapaná a tak bude zisk každého bodu velice cenný,“ ví brankář Sudoměřic Ĺubor Komenda.

Vlašim na úvodní jarní body nedosáhla. Padla totiž na půdě Letohradu 4:6. Její zápas ovšem odhalil úplně jiný fakt. Ze zimního spánku se ve Vlašimi zřejmě vzbudil jen Šindelář a zařídil všechny čtyři zásahy svého celku, na hřišti ho bylo hodně vidět. Co ukáže Šindelář v Mostě? To zjistí fandové v neděli.

Sobotní zápas proti celku Sudoměřic začíná v aréně netradičních sportů od 14.00 hodin. Nedělní duel proti Vlašimi odstartuje ráno od 9.00 hodin.