„Bude to pro mě poprvé, kdy se zúčasním mistrovství světa v powerliftingu a proto jsem v očekávání jako v roce 2010, kdy jse jel na své první mistrovství světa v kickboxu a po krásných třech vítězných zápasech ho vyhrál. Stejný cíl mám i teď. Loni jsem napsal do článku, že chci vyhrát v jednom roce republiku, svět i evropu. Evropu už máme, teď zbývá dodělat zbytek práce,“ směje se Petr Pastýřík. Smích ho přejde brzy. Má před sebou obrovskou výzvu.

„Jedná se o profesionální mistrovství světa asociace WPA, která slučuje spousty silových asociací ve světě. Je zde v každé kategorii spousty závodníků, což v silovém světě není příliš bězné a to svědčí o kvalitě tohoto závodu, kdy není výjimkou mít v kategorii třeba patnáct nadupaných konkurentů z celého světa,“ vypráví Petr Pastýřík a jak je mu jasné, tak i cíl je jasný!

„Spokojen budu jen s vítězstvím. Trénink probíhá náročně a tvrdě. Ostatně jako vždy a věřím, že to přinese své ovoce i nyní. Mám doma tu nejlepší podporu a péči a ve dvou se to lépe táhne,“ dodává mostecký silák a zmiňuje svou přítelkyni Renátu.