Pavel Girga nastoupil do kategorie Mrtvý tah raw do 90 kilogramů, kde se mu druhým pokusem podařilo zapsat hezkých 255 kg a už byl jen kousek od svého osobního maxima. Girga se pak třetím pokusem snažil atakovat svůj osobní rekord a zároveň rekord této asociace v jeho kategorii, který činil 262,5 kg, ale na to bohužel nestačil. I tak bral druhé místo v kategorii a stal se novým vicemistrem ČR v mrtvém tahu.

Pavel Girda a Petr Pastýřík na MČR v České Lípě.Pavel Girda a Petr Pastýřík na MČR v České Lípě.Zdroj: archiv P. Pastýříka

„Já osobně jsem nastoupil do kategorií obou, v benchpressu jsem šel kategorii EQ, tedy se speciálním tričkem, kde jsem úspěšně zvládl všechny pokusy, zapsal 242,5 kg, což už pomalu překonávám své dosavadní maximum a číslo to bylo dostačující k absolutnímu vítězství napříč všemi kategoriemi,“ popsal Petr Pastýřík a pokračoval:

„V mrtvém tahu jsem startoval v kategorii raw do 125 kg, úspěšně zapsal pro mě „pouhých“ 285 kg a kategorii díky přísnosti rozhodčích na všechny závodníky stejným metrem opět vyhrál. Startovní pole se nám množí skvělými závodníky a musím říct, že je velice příjemné, když člověk nezávodí je sám se sebou,“ pousmál se Pastýřík.