Ve skupinové akrobacii se představí čtyřčlenná družstva vdeseti kolech, freefly bude patřit dvojicím a freestyle jednotlivcům všestikolové soutěži. Hlavní část mistrovství proběhne do sobotního večera, kdy ve 20 hodin budou vyhlášeni mistři republiky 2007. Nebude-li přát počasí, dokončí parašutisté republikový šampionát vneděli.
RW (Relative Work) jsou seskoky z velkých výšek, kdy závodníci provádí během volného pádu různé, předem vylosované obrazce (formace). Soutěží se ve skupinách čtyřčlenných, osmičlenných, nebo šestnáctičlenných. Cílem je vytvořit bezchybně co nejvíce formací. Hodnocení se provádí ze záznamu kameramana, který skáče společně se skupinou a je součástí týmu. Na MR vMostě soutěží skupiny čtyřčlenné.
Freefly by se česky dalo přeložit jako „volné létání“. Skokani se pohybují ve všech možných i nemožných polohách (po nohách, po hlavě, v sedě apod.). Různé formace jsou tvořeny jak horizontálně, tak vertikálně. Prostě naprostá svoboda pohybu všemi směry a v různých polohách.
Freestyle jeněkdy označovaný jako vzdušný balet. Skokan provádí během volného pádu sestavu prvků, která je hodnocena podle technické obtížnosti, provedení a uměleckého dojmu. Hodnocení rozhodčí provádí na základě záznamu kameramana, který snímá celý seskok a je součástí týmu.