První úspěšnou závodnicí byla Veronika Strolená, která pokořila hranici 160 kilogramů v mrtvém tahu a to ji zajistilo zlatou medaili v kategorii a stříbro v absolutním pořadí všech žen. Druhá šla na „plac“ Kateřina Švecová, která zvedla neskutečných 200 kg, což ve výsledku dalo zlatou medaili v kategorii a absolutní vítězství celého mistrovství. Závodník Michal Švec pak s výkonem povedených 260 kg zlepšil jak svůj vlastní osobní rekord, tak národní rekord své kategorie mužů. V neposlední řadě pak v celém silovém trojboji závodila Marie Tomečková, která se s výkonem v součtu 495 kg stala absolutním mistrem světového šampionátu.

Zleva Marie Tomečková, Martin Homola a Veronika Strolená.Zleva Marie Tomečková, Martin Homola a Veronika Strolená.Zdroj: Strongman klub Most

Uskutečnila se také druhé soutěž sezony a to mistrovství ČR v silovém trojboji WUAP v České Lípě, kde Marie Tomečková zvýšila svůj součet kilogramů na magickou hraniic 515 kg – dřep 200 kg, bench press 100 kg a mrtvý tah 215 kg, což je v ženském podání naprosto mimořádné a celý výkon se blíží k překonání hranice o nejvyšší ženský Total, co když v ČR byl.

Veronika Strolená pak zlepšila svůj výkon na parádních 165 kg v mrtvém tahu, který ji zajistil první místo v kategorii a bronz v absolutním pořadí všech žen. V soutěži nastoupil i zkušený letitý závodník Martin Homola, který zvedl 350 kg a stal se absolutním vítězem celého mistrovství. Martn Homola je trenérem všech zmíněných reprezentantů.

„Za zmínku jistě stojí pozvání na 3. červena na Benedikt v Mostě, kde se bude konat benefiční pohárová soutěž Benchuj, tahej, pomáhej, kterou organizuje Vladimír Jeřábek, a na které se můžete těšit na úžasné výkony místní reprezentantů, setkat se s nimi a hlavně pomoci v parádní atmosféře sportovců,“ pozvala Veronika Strolená.

Firma 2JCP, která ovládla letošní Zaměstnaneckou ligu Deníku v Mostě.
Zaměstnaneckou ligu Deníku ovládla v Mostě parta z firmy 2JCP