Zajímavostí je skutečnost, že mostečtí Painbusters začali sérii tří zápasů doma a podlehli chomutovským Beavers hned na úvod 3:4. Ke druhému a třetímu zápasu se Mostečané stěhovali do Chomutova a tam udeřili 7:0 a 3:2.

„První zápas nám nevyšel podle představ. Neprosazoval se nám hlavně začátek line-upu a udělali jsme několik podstatných chyb. V neděli jsme do toho šli s čistou hlavou a obzvlášť první utkání jsme odehráli nejlépe, jak jsme mohli. Poslední zápas byl celou dobu vyrovnaný, ale nakonec jsme byli ti šťastnější. Třetí místo je pro nás historický úspěch, v mužské kategorii jsme ještě nikdy nezískali medaili v extralize. Hodně se nám vyplácí práce s mládeží (junioři mistři ČR, kadeti mistři ČR), takže do budoucna budeme určitě chtít ještě výše“, řekl pro web softbalové asociace mostecký Jiří Nezbeda.

Junioři letos s titulem

Aby těch příjemných chvilek nebylo v mosteckém klubu málo, tak pro mistrovství titul si došli v této sezoně i junioři Painbusters Most. Ti podávali stabilní výkon během celé základní části, ve které obsadili první místo bez jediné prohry. „Máme v týmu kluky, kteří momentálně působí v juniorském národním týmu, takže lepší parta a hráči se sejít nemohli. Vyhrát extraligu juniorů bez jediné porážky se ještě nikdy nikomu nepovedlo. Jsem na kluky hrozně pyšný!“ raduje se Vojtěch Buchner, klíčový hráč mosteckého týmu.

(vev, tauch)