Dopolední program zahájili žákovské kategorie, kde svoji triatlonovou premiéru si odbyl Josef Novák a Aleš Flanderka (oba mladší žáci). Oba dva se s nástrahy svého prvního triatlonu poprali a v cíli byli spokojeni, že svůj křest zdárně dokončili. V kategorii staršího žactva se postavil na start Tomáš Bartovský, který to bral jako test před Letní Olympiádou Dětí a Mládeže v Brně.

V pravé poledne, kdy teploty šplhaly ke třiceti stupňům, se na start postavili zástupci dorostu a juniorů, pro které to byl nominační závod na ME.

Zde svoji premiéru si odbyla Valérie Nejdlová, která z žákovských tratí (0,3 km plavání + 8 km cyklo + 3 km běh) se letos svým věkem dostala do kategorie dorostu, které jsou už o jiných distancích (0,75 km plavání + 20 km cyklo + 5 km běh). Svoji dlouhotraťařskou premiéru zvládla. Valérii na start doprovodili již ostřílení borci Borek Vodrážka, Jan Čermák a Jakub Ihnačinec a z děvčat Michaela Reindlová. Pro Nejdlovou, Čermáka a Vodrážku to byl test před Letní Olympiádou Dětí a Mládeže v Brně.

V odpoledních hodinách se na start olympijského triatlonu (1,5 km plavání + 40 km cyklo + 10 km běh) – Mistrovství ČR – postavila pětice matadorů Oto Ottenschläger, Tomáš Langhammer, Pavel Kočíb, Zbyněk Zeman a Michal Reindl.

Zde největší úspěch Krušnoman Triathlon Teamu Litvínov v nedělním dni, fantastickým výkonem umocnil Oto Ottenschläger, který ve své věkové kategorii se umístil na 3. místě a stal se druhým vicemistrem ČR v kategorii 20-23 let.

Těsně před startem měl Oto Ottenschläger nepříjemnost v podobě defektu, kdy teplem mu cyklo depu praskla duše u předního kola a díky rychlé pomoci kamarádů v depu, se vše podařilo dáti do pořádku. Třetí místo je parádním úspěchem pro mladého triatlonistu. V kategorii 60+ se ještě blýskli dva naši veteráni a to Zbyněk Zeman (4.místo) a Michal Reindl (5.místo).