V kategorii starších žáků si vyplaval ve všech svých startech stupně vítězů Marek Brázda (dvě zlata, jedno stříbro a tři bronzy).

Zdatně mu sekundovaly i Sára Černá, která byla dvakrát zlatá a dvakrát bronzová a Valentýna Studentová s bilancí tří zlatých medailí.

V kategorii mladších žáků Tomáš Jáč napodobil Marka Brázdu a také každý start proměnil v medaili, když si odvezl tři stříbra a tři bronzy. Nela Rulfová přidala další čtyři a bilancí jednoho stříbra a tří bronzů rozšířila klubovou sbírku.

Mezi nejmladšími žáky (9 let) se bojovalo o možnost plavat finále na 50 m volný způsob. Do tohoto finále se kvalifikovali všichni mostečtí zbývající plavci na závodech ve svých nejlepších osobních výkonech - Pavlína Komínková, Tobias Student a Tomáš Augustín. Ve finále Pavlína a Tomáš doplavali čtvrtí. Tobias s výrazným náskokem a se zlepšením o další téměř sekundu v čase 0:32,66 zvítězil. Pavlína k finálové účasti přidala ještě vítězství na 100 m znak a Tobias zvítězil i na 50 m prsa.

„Tuto sobotu se konají v litvínovském bazénu krajské přebory mladšího žactva, kam se vydají ti nejmenší. Starší žáci budou tento týden tvrdě trénovat a připravovat se tak na krajské přebory staršího žactva, které se budou konat o týden později ve dnech 1. -2. června. Blížící se vrchol jarní části sezony je za dveřmi a mostečtí plavci budou dle dosažených časů a umístění velmi brzy bojovat na pohárech ČR na MČR a také na letní olympiádě dětí a mládeže, kde máme své zastoupení v podobě dvou plavců – Studentová a Brázda,“ zní z mosteckého klubu.

Marášek bojoval na východě Čech

Dva dny mostecký plavec Kryštof Marášek bojoval v pardubickém bazénu o osobní rekordy i co nejlepší pozici na Českém poháru. V tomto případě byla česká plavecká špička doplněna i o kvalitní evropské plavce. Nejvíce se Kryštofovi dařilo tradičně na prsařských tratích kde na 50 m skočil na 25. místě, na 100 m 27., a 200 m 30.