Český jezdec musí chodit o berlích. „Jedná se i o patu. Sám jsem z toho překvapený. Dva dny po závodě jsem se na nohu nemohl pořádně postavit,“ popisoval König, který v Mostě v tomto stavu absolvoval nedělní závod a dokončil ho na šestnáctém místě. Teď je pro pražského rodáka prioritní léčba.

Motocyklový závodník Oliver König.
Při stojce titan v kosti cítím, ale na motorce mě to neomezuje, říká König

Když dvacetiletý jezdec po závodním víkendu dostavil na pražskou Polikliniku Prosek, říkal svému lékaři, že by jeho návštěvy v ordinaci už mohly skončit. König u něj totiž letos léčí už třetí frakturu. Před sezonou na ruce, v červnu v klíční kosti a nyní tři na noze.

Aktuálně nemůže skoro chodit

„Doktor ze mě neměl moc radost,“ konstatoval König, který v neděli havaroval v Superpole Race. Při předjížděcím manévru dostal smyk, ve velké rychlosti předvedl salto a po něm nešťastně dopadl na pravou nohu. Zničil svou kawasaki, ale i na náhradním stroji statečně bojoval se světovou elitou. Vzal si prášky na bolest a ve druhém závodě byl pouze dvě vteřiny za bodovanou pozicí. Po projetí cílem dokonce sesedl z motorky a šel pozdravit diváky.

„Po závodech v Mostě jsem byl totálně unavený, jak psychicky tak i fyzicky. Zpětně tomu ale moc nerozumím, protože teď skoro nemůžu chodit,“ divil se nováček královské třídy superbiků. Zlomeniny bude jezdec z týmu Orelac Racing léčit konzervativním způsobem. Momentálně má nohu zafixovanou. „Nesmím skoro nic dělat. Jen se mohu modlit, aby se kost nepohnula. Snažím se aspoň posilovat ruce.“

Oliver König během svého druhého superbike víkendu.
König skončil v Assenu jednadvacátý. Musím být agresivnější, uvědomuje si

Šampionát superbiků pokračuje v září ve Francii a Oliver König si nepřipouští, že by měl na startu chybět. „To půjde,“ dodal