Elitní pilot ambiciózní roudnické stáje Buggyra se proto v ani jeden soutěžní den nedočkal pódiového umístění. Nejlepším výsledkem pro něj tak je čtvrtá příčka z úvodního sobotního závodu.

„Opět zafungoval zákon schválnosti. Nepamatuji si, kdy jsem se během jediného dne dostal do dvou kolizí, navíc nastaly i další komplikace. Prostě smůla,“ řekl David Vršecký. Přitom chtěl vyhrát.

„Chtěl jsem více, ale nedá se nic dělat. Rád bych poděkoval všem fanouškům. Sezóna nekončí, budu dále bojovat,“ dodal.

Den první

Vršecký se dostal v pohárovém závodu ze sedmého místa na startu na pátou pozici, avšak ve třetině klání došlo k jeho kolizi s Britem Chrisem Levettem a česká jednička se propadla zpět.

„Je to škoda. Cítil jsem, že auto funguje podle mých představ. Říkal jsem si, že mám na bednu. Ale truck racing je kontaktní sport,“ uvedl Vršecký po dojezdu do cíle. Po penalizaci Adama Lacka, druhého českého reprezentanta na startu, skončil celkově pátý. „Mohlo to být lepší, ale porazil jsem aktuálně druhého Hahna.“

Start závodu s hendikepem Vršeckému příliš nevyšel. Po další kolizi s Francouzem Janiecem a následné penalizaci Levetta byl roudnický závodník čtvrtý. „Levett dojel v pohárovém závodě třetí, asi si věřil. Překvapilo mě ale, že jel hodně nečistě. Nemohl jsem se před něj dostat, kvůli bodu nemělo smysl riskovat.“

Den druhý

A v neděli bylo ještě hůře. Vršecký v pohárovém závodě neujel na mosteckém autodromu ani dvě kola a stopku jeho bodovým ambicím vystavil zničený kardan.

„Nevím, co k tomu říct! Jsou věci, které jezdec při nejlepší vůli neovlivní,“ smutnil Vršecký, jehož účinkování v pohárovém závodě zastavila ohlušující rána na začátku závodu. Do něj startoval ze třetí řady, kterou vybojoval po pátém místě v měřeném tréninku. „Nějak se mi nezdála spojka. Kluci všechno pečlivě zkontrolovali. Nakonec odešel kardan. Jsem dost zkušený na to, abych se hroutil z dílčích nezdarů, ale je mi to líto. Především kvůli divákům a celému týmu.“

Mimořádný výkon předvedl druhý jezdec Buggyry Uwe Nittel, jenž po vítězném souboji s Lackem skončil šestý. „Nerad hodnotím sám sebe, podle reakcí jsme ale s Adamem pobavili diváky, takže to z mojí strany asi nebylo špatné,“ prohlásil Nittel.

Vršecký nastoupil díky velké práci celého týmu i do včerejšího odpoledního závodu a ačkoli startoval z poslední řady, nakonec vybojoval sedmé místo.
Nittel po kolizi se Lvovem ve čtvrtém kole nedojel.