Tam se sešla kompletní světová špička, výkonům siláků přihlíželo deset tisíc lidí. Mezi dvanácti borci skončil Mostečan Sedmík na sedmém místě, od šesté figury ho dělil pouze jeden bod. Závody jasně opanoval domácí Litevec Žydrunas Savickas, který si střihl dva světové rekordy a vyhrál všechny disciplíny. Druhé a třetí místo také zůstalo na domácí půdě. V srpnu bude závody siláků z Litvy ze záznamu přenášet Eurosport.

A co siláky v Litvě čekalo? Například tahání patnáctitunového dopravního letadla na vzdálenost patnácti metrů. Zdeněk Sedmík to zvládl za 35 vteřin.

Siláci si také museli poradil s pětadvaceti­kilovým sudem, který házeli do výšky přes překážku. Tady si Savickas připsal první rekord, který stanovil na výšce 5,4 metru. Rekord Litevec urval i v další disciplíně, kterou bylo zvedání klády nad hlavu na maximální váhu. Domácí borec nad sebe dostal 210 kilogramů. Zdeněk Sedmík 135 kilogramů. Následovaly hluboké dřepy s 320 kilogramy na opakování. Mostečan jich zvládl dvanáct. Buldozer Savickas opakoval s břemenem patnáckrát. Následoval mrtvý tah s 330 kilogramy na opakování. Sedmík to zvládl pětkrát, aby se vzápětí vrhl na zvedání betonových koulí od váhy 110 kilogramů do 180 kilogramů a výšky od 1,85 metru k 1,35 metru. Lámání chleba přišlo v poslední disciplíně, která borce doslova „vyšťavila“. Tou bylo Medley skládající se z nošení afrického kamene na hrudi o váze 180 kilogramů na vzdálenost pětadvaceti metrů, následovala třista padesát kilogramů těžká pneumatika na pět otočení a závěr byl ve schodech síly s 210 kilogramy. „To dokončili jen tři závodnící a taky já. Někteří byli hodně zničení a dokonce zvraceli. Musím přiznat, že to byl jeden z nejtvrdších závodů, co jsem kdy zažil,“ sdělil pocity Zdeněk Sedmík, který zatím vede česko – slovenský pohár silných mužů po dvou kolech. Za týden se Sedmík chystá do Bratislavy na Evropský pohár siláků, kde se očekává evropská špička.