Klub chce netradičním programem a výraznou reklamou přilákat do mostecké haly diváky a zpopularizovat ženskou házenou. Házenkářky budou vystupovat jako Černí andělé. Vrcholem všeho snažení je pak finálový boj o postup do Interligy. Poprvé doma se Mostečanky představí tuto sobotu od 17.00 hodin.

„Chceme, aby lidé chodili a fandili mostecké házené. Proto budou po městě a v hale bilboardy, kde se házenkářky prezentují jako Černí andělé, jelikož naše klubové barvy jsou převážně černé. Navíc na každý domácí zápas chystáme zábavný program,“ řekl trenér družstva Jiří Hanus.

Vstupné na domácí střetnutí je zdarma, připravena je ochutnávka piva, dětský koutek a také například soutěž Svlékni si svou házenkářku, kdy jeden z diváků dostane po vylosování dres některé z hráček.

„Ale všechno je zcela v mezích slušnosti. Hráčky nosí pod dresy trika,“ krotí s úsměvem fanoušky v očekávání „sportovního striptýzu“ Hanus.

Kde klub na nákladnou propagaci a šou v období krize sehnal prostředky? „Zní to trochu paradoxně, ale sehnali jsme v době hluboké hospodářské krize spolehlivého sponzora,“ vysvětlil kouč.

Mostečanky alias Černí andělé odstartovaly novou sezónu v I. lize úspěšně. V úvodním kole rozdílem devíti branek přehrály Otrokovice. V minulosti bylo u Mostu zvykem startovat s prohrou „Věřím, že na konci sezóny bude příležitost bojovat o ten náš vysněný postup do nejvyšší ligy,“ řekla pro webové stránky klubu hráčka Hana Martinková, které obličej na bilboard pomaloval výtvarník Pavel Lakomý.