„Letos zůstal jeden nesplněný, a to vítězství v MOL lize, jinak mi v tomhle ohledu Peter Dávid moc prostoru nenechal. Já osobně jsem zvyklý si dávat vyšší cíle a doufám, že se mi je podaří naplnit,“ má pro strach uděláno Tancoš.

Mostecký rodák a bývalý reprezentant se vrací domů po osmadvaceti letech. „Nabídka přišla v době, kdy už jsem byl téměř rozhodnutý jít trénovat muže Dukly Praha. Nakonec po zralé úvaze jsme se s rodinou rozhodli, že pro mne bude po osmadvaceti letech zase šance trénovat doma, nedaleko bydliště,. Most je moje město a znám tu spoustu lidí a vždycky jsem si přál tady jednou trénovat. Navíc jsem celou dobu zpovzdálí zdejší ženskou házenou sledoval, dcera tu dělá box, takže jsem koukal občas i na tréninky. Je tu mladý, perspektivní tým, z mého pohledu s velmi dobrým zázemím,“ vykládá Tancoš na klubovém webu

Tancoš působil v zahraničí už od roku 1996. Hrál v Itálii, Francii, Chorvatsku. V Německu kromě tří let hráčské kariéry deset let trénoval. Ve Zwickau vedl i ženský tým.

„V Německu jsem se musel vyrovnávat s rozdíly v pojetí ženské a mužské házené, které tu samozřejmě jsou a člověk si na ně musí zvyknout. Já si na to ale věřím a vzhledem k tomu, že mám tu zkušenost a možnost srovnání, přesvědčil jsem se, že trénovat mužský a ženský kolektiv není zas až takový rozdíl, i když celá řada lidí, většinou mužů, tvrdí opak,“ srovnává Tancoš.

Práci v Mostě mu ulehčí kvalita kádru. „Máme tu talentované hráčky, prakticky deset reprezentantek, takže vlastně vše, co pro práci potřebujeme, v tuto chvíli máme. Možná by se hodila ještě jedna levoruká spojka. Naším cílem je hrát hodně rychlou házenou a budeme se snažit zapojit všechny hráčky. Věřím, že na to máme a záleží také na tom, jak si děvčata zvyknou, na řekněme intenzivnější, ale kratší intervaly. Mou snahou bude, aby hráčky byly dobře fyzicky, technicky i takticky připravené.“

Tancošovi se líbí vize klubu neustále se zlepšovat. „Já jsem spíš klubový typ, mám rád klubové cíle a ty v Mostě jsou. Líbí se mi, že se klub nespokojil s vítězstvím v Challenge Cupu. Cíle jsou na nadcházející sezonu smělé, chceme zkusit kvalifikaci Champions League a pak jsou i ty, které se plní každý rok,“ dodává Tancoš.