Zápas skončil po normální hrací době remízou 23:23. V následných sedmimetrových hodech se postavila do brány Novotná a Porubě lapla dva pokusy. Mostečanky se ve svých hodech nemýlily a slaví postup do finále, kde je čeká pražská Slavia.

„Vytáhli jsme Sabrinu Novotnou z rekonvalescence a ona je teď hrdinkou zápasu,“ klaněl se vytáhlé gólmance mostecký trenér Peter Dávid. Novotná je totiž po operaci.

„Jsem měsíc po operaci kostrče. Ještě jsem měla odpočívat, protože jizva není úplně v pohodě. Naštěstí vnitřek už ano. Měla jsem od nového roku pomalu trénovat a dostávat se zpět do hry, ale přišlo to hned s jedním tréninkem,“ povídala Novotná. „To jsou dramata, která píše sám život. To nejde vymyslet,“ smál se pak mostecký kouč. Během hry mu ale do smíchu nebylo. Mostečanky vedly v prvním poločase i o sedm branek, do šaten šly s pětigólovou rezervou, ale druhá půle byla hostů.

„Pomohla jim i brankářka, která předváděla někdy neskutečné zákroky. Proti Slavii se musíme prezentovat úplně jinou hrou a proměňovat také vypracované šance,“ doplnila Sabrina Novotná.

Finále se hraje v mostecké hale v neděli od 11.00 hodin. Slavie do něj postoupila výhrou 31:29 (14:13) proti týmu Veselí nad Moravou. Oslaví Andělé se svými fanoušky první cennou trofej sezony?