„Na ten slabší začátek si myslím, že jsme to slušně dotáhly a zkomplikovali trochu Mostu život,“ ohlížela se za zápase plzeňská trenérka Jana Galušková. „Předpokládaly jsme, že Most na nás vyrukuje s hrou sedmi proti šesti a trefily jsme se,“ usmívala se Galušková.

Právě zmíněný herní prvek Baník trénoval celý týden. Standardně se používá v oslabení, Most k němu přistoupil při rovnovážném počtu hráček na hřišti. Když měla Plzeň dvě házenkářky na trestné, tak domácí bušily do čtyř soupeřek v sedmi lidech bez brankářky. Přinášelo to góly.

„Na začátku zápasu jsme měli obrovské problémy. Nevím, co bylo v našich hlavách. O přestávce jsem musel v kabině důrazně promluvit. Bylo tam hlučněji,“ poukázal domácí kouč Peter Dávid. Houževnatý soupeř Severočeškám překazil plány, výhodu jedné hráčky v poli navíc tak mohl proti Plzni využít zhruba jen dvacet minut.

„Snažily jsme se soupeře utahat, protože jsme věděly, že nevydrží naše tempo. V prvním poločase vůbec netušíme, kde byla chyba, nedařilo se nám proměňovat šance. Příště to musí být od nás lepší, i když se nám tedy nakonec podařilo soupeře porazit takovým výsledkem,“ řekla pivotka Černých andělů Barbora Tesařová.