Černé anděly opustilo pět zkušených házenkářek. Tým doplnil o porubskou Alicu Kostelnou a veselskou reprezentantku Janu Šustkovou. Hodně prostoru pak dostane nastupující mládí.

„Celkově se dá říct, že jsme čas na přípravu využili velmi dobře. Výsledky z přípravných utkání pro nás nebyly až tak podstatné, důležitější bylo, že jsme měli možnost se utkat s velmi silnými soupeři. To je pro nově vytvořený a navíc mladý tým sice velmi náročné, ale je to jediná cesta, jak se něco naučit,“ řekl pro klubový web trenér Mostu Peter Dávid.

Pro toho ještě neodstartovala sezona a už řeší nepříjemnosti. Jaké? Zranění.

„Prakticky hned na úvod přípravy si obnovila zranění Michaela Borovská, krátce nato také další z opor týmu Petra Maňáková. Zranění se ale nevyhnula ani mladým hráčkám, zkraje přípravy se zranila Adéla Ulbertová a v jednom z posledních přípravných utkání také Tereza Eksteinová,“ mrzí trenéra. Z mladých je navíc dlouhodobě mimo i Veronika Šípová, která rehabilituje po operaci kolena. Dost ale špatným zprávám. Po porodu se vrací zkušená křídelnice Lucia Mikulčík.

„Teď je to přesně rok, co jsem nehrála. Po takové době samozřejmě ještě všechno není podle mých představ. Ale myslím, že kondičně to není až tak špatné, herně to není ještě úplně ono, ale myslím, že postupem času i s přibývajícími tréninky se budu zlepšovat,“ řekla Mikulčík před sobotní úvodní bitvou nové sezony s Prešovem, která v mostecké hale startuje v 18.00 hodin.

„Věřím, že naše skvělé mostecké fanoušky nezklameme,“ zve slovenský stratég diváky do haly. Mostecká sportovní hala je atmosférou při házené vyhlášená v Čechách i na Slovensku.