Jenže zatímco Maďarky hrají ostré zápasy své nejvyšší soutěže, která je postrachem celé Evropy, tak Andělé odehrály poslední duel MOL ligy před měsícem. Pak začala Mostečanky dusit přitvrďující epidemiologická opatření kvůli pandemii covid-19. V Mostě se trénuje individuálně, na venkovních sportovištích, a čeká se na výjimku, aby se mohla využívat hala a trenéři měli větší „komfort“.

Zápasová praxe Mostu je tak nulová. Hrát poté s rozjetým sokem může připomínat chytání vzduchu do síťky na motýly. A pro Most jsou evropské poháry prioritou!

„Maďarská liga se hraje, náš soupeř bude mít za sebou těžká utkání, my jsme na palubovce v mistrovském utkání stáli naposledy před měsícem. Společná příprava v hale je pro nás teď nesmírně důležitá,“ řekl pro klubový web trenér Jiří Tancoš s tím, že maďarský celek si jako soupeře docela přál.

„Maďarská liga je velmi kvalitní soutěž, náš soupeř se pohybuje kolem šestého místa v tabulce, teoreticky by měl být o něco slabší než třeba Debrecen, se kterým jsme se utkali v loňském pohárovém ročníku. Takže za normálních okolností by se jednalo o soupeře, proti kterému máme šanci uspět. Teď ale záleží hlavně na tom, jak se budeme moci v následujících třech týdnech připravovat,“ je Tancošovi jasné a realita je taková, že další dny budou těžší a těžší, protože pandemie v Česku eskaluje a vládní nařízení jsou čím dál tím tvrdší a omezující, což je kvůli situaci v celé České republice pochopitelné.