Přesto, že si sebou nesl věkový handicap (je mu 10 let), podařilo se mu postupně probojovat až do samotného finále. Cestou musel porazit i některé nasazené hráče.. V semifinále, v pořadí jeho čtvrtém utkání, narazil na 1. nasazeného a absolutního favorita celého turnaje Seana Crocketta z floridského Bellair Beach. Ačkoliv byl protihráč o hlavu větší a o dva roky starší, Jiří Kroužek se do něj zakousl bez respektu a po dvou hodinách slavil zasloužené vítězství 6:2 a 6:3. Toto vítězství, které vzbudilo velké překvapení, zajistilo Jiřímu Kroužkovi postup a zároveň první účast ve finále turnaje na půdě Spojených států amerických.

V něm jej čekal 3. nasazený hráč turnaje Sebastian Solano z Tampy. Díky složitosti pavouka měl Jirka poslední den turnaje o jeden zápas víc než soupeři, přesto se po dohodě se soupeřem a pořadatelem turnaje rozhodl, že finále odehraje ještě v daný den (dle tenisových pravidel v USA je možné povinně absolvovat v jeden den pouze dva zápasy, třetí zápas je na dohodě hráčů a rozhodčích). Po dvouhodinové přestávce nastoupili tedy oba soupeři k finálovému utkání, během něhož panovala teplota 37 stupňů Celsia ve stínu. Vysoká teplota kladla obrovské nároky na psychickou i fyzickou kondici obou finalistů.

Po dramatickém boji, který trval 2,5 hodiny, prokázal lepší kondici i herní trpělivost mostecký Jiří Kroužek a po setech 7:5 a 6:4 zvedl nad hlavu zaslouženě pohár pro vítěze turnaje. Závěrem zaslouží velké poděkování Tenisový klub v Mostě, trenéři Milan Radvanovský a Blanka Hanzlíková z Mostu a také trenér Jiřího Kroužka v USA Aleš Kodat, kteří ho celoročně připravují na dráhu úspěšného tenisty.

Vítězství v turnaji a především předváděná hra je důkazem, že poctivá práce a dřina během pravidelného mnohaletého tréninku snoubená s výborným zázemím klubu a prací zkušených trenérů dokáže slavit úspěchy i za velkou louží. Ruku v ruce s tím jde také příkladná reprezentace města Mostu.

Ota Hertl