Klisna po svém příchodu do Čech postupně vyhrála Jarní cenu klisen, bratislavskou Cenu Arvy, jedničkový dostih pro klisny v rámci derby-dnu, bývalou známou Cenu Hřebčína Napajedla, nyní 33. Velkou cenu Gaan CZ.

Na startu ale může být i účastnice Českého derby (osmá) Criostal, která se může pochlubit i vítězstvím v rakouské Jarní ceně klisen, 1 000 Guineas. Českého derby se zúčastnila i čtvrtá z klasické Jarní ceny klisen Straightwhiskey, která v něm skončila dvanáctá (ze 16 startujících).
Výtečnou klisnou je i reprezentantka domácího chovu Sicílie, která doběhla třetí v květnu na zdejší dráze v Memoriálu Dr. Frankenbergera a poté ještě druhá v dostihu pro klisny při derby, 33. Velké ceně Gaan CZ, kde jí porazila jen již zmíněná French Quebec.

Ze Slovenska je do Oaks přihlášená čtvrtá z klasické Jarnej ceny kobýl, bělka Dancing Melody a pátá z tohoto dostihu Tamarei. Z dalších přihlášených klisen prokázala vytrvalost Paheeli Nurbela, které by taky mohly promluvit do pořadí na prvních pěti místech.

Sobotní dostihový den na mosteckém hipodromu bude zahájen tradičně ve 13.00 hodin. Diváky na závodiště doveze, jak je už zvykem, autobusová kyvadlová doprava. Vstupné je padesát korun, děti do 140 cm výšky a zdratovně postižení mají vstupné gratis.

(lap, vev)